Standart saç ekimleri lokal anestezi altında yapılır. Ancak lokal anestezi işlemi iğneler yardımıyla yapıldığı için bazı hastalar durumdan endişe edebilmektedir. Saç derisinin yeterince uyuşur hale gelmesi için iki kulak arası ve ensenin üst bölümü ve ek olarak alın bölgesinden geriye yönlü birçok anestezik enjeksiyon yapılması gerekmektedir. Yapılan bu fazla miktarda uyuşturucu madde, hastanın psikolojik olarak gerilmesine, korkuya neden olur ve bu da saç ekim işlemine zaman kaybı ve sağlık çalışanlarının gerilmesine neden olur.

Özellikle günümüzde saç ekiminin revaçta olması nedeniyle acemi ve yetersiz birçok merkez bulunmaktadır. Bu merkezlerden bazıları teknik ve deneyimsel eksiklikleri sebebiyle başarısız ve oldukça acılı operasyonlar yapabilmektedir. Bu operasyonlara şahit olan hastalar ise durumun her yerde böyle olduğunu düşünüp yanlış bilgileri paylaşıyor ya da kullanıyor olabilir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında ağrısız saç ekim işleminin oldukça işe yarar bir çözüm bulunmuştur. Ağrısız saç ekimi, kalın bir kalem şeklinde cihazlara yerleştirilen iğnesiz küçük enjektörler ile yapılır. Cihaz, hastanın ihtiyacına göre ayarlanır ve cilde temas ettirilir. Cihaz çalıştığında yüksek basınç ile ihtiyaç olan alana ilacı uygular. Bu işlem sırasınla hissedilen acı, iğne acısına oranla %70’e kadar daha az ağrılıdır. Ağrısız saç ekiminin avantajarı, hızlı, daha az ağrılı, enfeksiyon riski yok, ayarlanabilir doz olarak sayılabilir. Bu yöntem oldukça güvenlidir ve günümüzde bir çok hasta tarafından da terzih edilmektedir.

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz?

Uzmanlarımıza Ücretsiz Danışın