Share This:
Share This:

Bıyık Çıkarma Yöntemleri

Erkeklerin dış görünüşlerinde, en dikkat çeken noktalarından biri de bıyık bölgesidir. Bıyıklar özellikle son dönemlerde sakal ile birlikte moda olmuş ve birçok genç sakal ve bıyıklarını uzatarak, kendine yeni bir imaj vermektedir.

Dış görünüş için bu kadar önemli olan bıyığın, bazı erkelerde farklı nedenlere bağlı olarak çıkmadığı gözlemlenmektedir. Hiç bıyığı olmayan ya da istenilen sıklıkta bıyığı çıkmayan kişiler ise bıyık çıkarma yöntemlerini kullanarak bu soruna çözüm aramaktadır.

Doğal Yöntemler Kullanarak Bıyık Çıkarma

Bıyık çıkarma için kullanılan yöntemlerden biri, doğal bitkilerdir. Doğal bitkilerden elde edilen karışımları kişiler bıyık çıkarmak için sorunlu olan bölgeye uygulamaktadır. Saç, sakal gibi bıyık çıkartmak içinde ilk tercih edilen bitki sarımsaktır. Sarımsağın bıyıkları bir miktar gürleştirdiği söylenir fakat kesinliği yoktur.

Bıyık çıkarmak için kullanılan diğer bir bitki türü ise ısırgan otudur. Isırgan otu kaynatılıp bir süre beklendikten sonra, bıyık çıkması istenilen bölgeye sürülmektedir.

Bıyık Çıkarmada Kullanılan Diğer Yöntemler

Bıyık çıkarma yöntemleri adına doğal bitki türlerinden başka piyasada satışa sunulan farklı türde yağ ve spreylerde bulunmaktadır. Bıyık çıkarma yağı ve spreyi kullanarak, istedikleri bıyıklara sahip olabilen kişiler görülür.

Bıyık Çıkarmada Kesin Çözüm

Bıyık çıkarma yöntemi olarak kullanılan ve kesin çözüm alınabilen yöntem ise bıyık ektirmektir. Bıyık ektirme yöntemi sayesinde hiç bıyığı olmayan kişiler ve istedikleri sıklıkta bıyıkları bulunmayan kişiler, arzu ettikleri bıyıklara kavuşabilmektedir.

Bıyık Ektirmede Kullanılan Yöntemler

Bıyık ekme yöntemi olarak günümüzde en sık kullanılan yöntem FUE tekniğidir. Bu teknik ile kişiler özellikle de hiç bıyıkları olmayan bireyler, istedikleri görünümde bıyıklara sahip olabilmektedir. Gelişen teknoloji ve FUE tekniği ile bıyık ekiminde, tıpkı saç ekimi gibi dayanıklı saç kökleri kullanılır. İlk tercih ise ense bölgesindeki köklerdir. FUE tekniğinin avantajı olarak istenilen sıklıkta bıyık ekimi yapılır.

Bıyık, erkekler için imajın bir parçasıdır. Bu yüzden bıyık çıkarma yöntemlerini kullanırken dikkatli olunması gerekir. Özellikle bıyık çıkarma yöntemi adına kullanılan yanlış bir uygulama, kişinin bıyık bölgesinin ciddi anlamda tahriş oluşmasına hatta mevcut bıyıkların dökülmesine neden olabilir.