Share This:
Share This:

Cildi Güneşin Zararlı Etkilerinden Korumak

Cilt yaşlanmasında, güneşin etkileri büyüktür. Yaz aylarında güneşe uzun süre maruz kalmak, cildin erken dönemde kırışmasını ve lekelenmesini sağlar. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanan bireylerde dahi aşırı güneş birçok zararlı etki gösterir. Bu sebep güneşin yoğun geldiği öğle saatlerinde güneşe çıkmamak gerekir. Fakat özellikle tatil mevsimi olan Yaz aylarında, güneşlenmek birçok kişinin en büyük zevkidir. Günümüzde güneşin cilt üzerindeki etkilerini azaltmak için çeşitli bakımlar yapılır.

Profesyonel cilt bakımının faydaları; güneş nedeni ile oluşan cilt lekelerini yok etmekte oldukça etkili olan profesyonel cilt bakımı, aynı zamanda cildin erken kırışmasını önlemek, sivilceleri yok etmek, cildi daha gergin ve genç göstermek için tavsiye edilir. Uzman kişiler tarafından kişiye özel yapılan cilt bakımı, deri yüzeyindeki ölü tabakayı çıkartarak, cildin birkaç yaş genç ve diri görünmesini sağlar.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yetkili firmalarda, deneyimli kişilerin yaptığı profesyonel cilt bakımının aşamaları, şu şekilde sıralanabilir;

Cildin arındırılması; ilk olarak cilt üzerinde bulunan krem, fondöten ve benzeri ürünlerin temizlenmesi gerekir. Daha sonra yapılacak işlemlerin, derinin alt tabakasına nüfuz etmesi için yapılan bu uygulama, ilk aşamadır.

Cilde buhar uygulanması; cildin yumuşatılması için, ikinci aşama olarak cilt yüzeyine buhar tutulur. Gözeneklerin açılması sonucunda, cildin iç tabakasında biriken siyah noktalar yumuşatılarak temizlenecektir.

Cilt maskesi; cilt yapısına uygun besleyici maskeler, açılan gözeneklere masaj yaparak sürülür. Yaklaşık yarım saat ciltte bekletilen bu maske sayesinde, güneş lekelerinin yok olması ve cildin yumuşacık olması mümkündür.

Azot serumu; son aşamada ise cilde azot serumu verilir. Özel aletler ile cilt yüzeyine yayılan bu serum, cildin ihtiyacı olan tüm bakımı yapacak, anında cildi parlatacaktır.

Profesyonel Cilt Bakımı Sonrası Cilt

Bu uygulama sayesinde, cilt anında birkaç yaş genç ve enerjik bir görüntüye kavuşur. Cildin bazı yerlerinde yoğun görülen güneş lekeleri, siyah noktalar ve kararmalar yok olur. Ayrıca cilt yüzeyinde biriken ölü tabaka temizlendiği için, daha sıkı bir cilt oluşacaktır. Düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırmak ise olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlar.