Share This:
Share This:

Cilt Bakımında Profesyonel Dokunuş

Pürüzsüz ve aydınlık bir cilt, tüm kadınların hayalidir. Her kadın evde kendi imkânları ile cilt bakımı yapmaya çalışır. Fakat evde hazırlanan maskelerin veya peelinglerin, cildi sadece yüzeysel temizlediği bilinmektedir. Yani deri gözenekleri arasında biriken kirlerin, evde hazırlanan çeşitli bakım ürünleri ile tamamen temizlenmesi mümkün değildir. Son dönemde sadece eğitimli kişiler tarafından uygulanan profesyonel cilt bakımı gündeme gelmiştir. Cilt yaşını gençleştiren bu uygulama, 1-3 ay arayla yaptırılmalıdır.

Profesyonel Cilt Bakımına Neden İhtiyaç Duyulur?

Düzenli bakım yapılmayan ciltte, renk değişikliği, kırışıklık, güneş lekeleri, sivilceler oluşması hatta cildin solgun ve mat bir görünüm alması mümkündür. Oysa düzenli olarak yaptırılan profesyonel cilt bakımından sonra, zamanla her ciltte görülen bu sorunların yaşanması mümkün değildir. Yani, ışıldayan daha genç ve enerjik bir cilt kazanmak için profesyonel cilt bakımı yaptırmak faydalı olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta da cilt bakımına ihtiyaç vardır. Fakat 30’lu yaşlara gelen kişilerde, cilt sorunları artış gösterir. Anti-aging cilt bakımı ise yaşlanmada gelişen sorunları minimuma indirecektir. Profesyonel cilt bakımı uygulamasında, ilk olarak cilt tipi belirlenir. Cilt yüzeyindeki tabaka uygun temizleme sütü ile alınır. Ardından cilde ozon buharı verilerek derinlemesine yumuşama sağlanır. Pres uygulamasında ise cildin derinlerinde bulunan siyah noktalar temizlenecektir. Bir sonraki aşama ise peeling uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde, cilt yüzeyindeki ölü tabaka çıkartılır. Ardından cilt tipine uygun hazırlanan maskeler ile cildin ihtiyacı olan vitaminler kazandırılır. Tüm bu işlemler sırasında, cilde yapılan masajda, cilt kaslarının uyarılması için faydalı olacaktır.

Profesyonel cilt bakımından sonra ilk gün; çok hafif kızarıklıkların olması normaldir. Bu kızarıklıklar ertesi gün kaybolur. Cilt daha hafif ve ferah hissedilecektir. Derinin kendini toparlaması için, ilk gün makyaj yapılmaması önerilir.

Profesyonel cilt bakımından sonra ciltteki değişim; cildin anında pürüzsüz görünmesi mümkündür. Derinlemesine yapılan temizlik sayesinde, sivilce ve siyah nokta oluşumu önlenmiş olur. Anında, cilt birkaç yaş daha genç görünüm kazanacaktır. Düzenli yaptırılan profesyonel cilt bakımından sonra, yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklarında önüne geçilir.