Share This:
Share This:

DHİ Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi, toplumda sık karşılaşılan bir sorun olduğu için, her geçen gün geliştirilen yeni saç ekim teknikleri ile operasyonlar çok daha başarılı şekilde yapılmaktadır. Saç ekimi operasyonlarının tamamında, küçük saç kökü kayıpları yaşanır. Bu kayıpların en büyük sebebi, saç ekimi sırasında çıkartılan saç köklerinin, dış ortamda uzun süre beklemesidir. Çünkü saç ekimi operasyonunda donör bölgeden tolu alınan saç köklerinin, açılan kanallara yerleştirilmesi zaman alır. Oysa DHİ saç ekimi(Direct Hair İmplant), saç köklerini özel sivri uçlu cihaz ile çıkartarak, bekletmeden yeni yerine nakletme olanağı veren bir uygulamadır. Bu teknik ile ekilen saçların çok daha yüksek oranda saç derine tutunduğu, ispatlanmıştır.

DHİ Saç Ekimi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Hem saç ekimini çok daha kolay hale getiren hem operasyonun başarısını artıran bir uygulamadır. Çünkü DHİ saç ekimi ile ekilen saçlarda, deri daha kısa sürede iyileşir. Ayrıca

  • Her saç ekimi operasyonunda, ekilen saçların %5-15’lik kısmı tutmaz. Fakat DHİ saç ekiminde, saç kökleri deri dışında hiç beklemediği için %100’lük kısmı tutar. Ayrıca ekilen saçlar, deri ile kısa sürede uyum sağlar.
  • Normal saç ekimi operasyonlarında, kökleri nakletmek için saç derisine ilk olarak kanallar açılır. Oysa DHİ saç ekiminde, kanal açma işlemi yoktur. Özel olarak sivri uçlu cihazlar ile enseden seçilen saç kökleri, direk kelleşen bölgelere nakledilir.
  • Saç ekimi operasyonlarında, saçların yönü iyi ayarlanmalıdır. Ters ekilen saçlar, çok uzun süre havada kalır ve şekil alması zordur. Oysa DHİ saç ekiminde, saç kökleri çıkarıldığı açı ile direk saç derisine nakledilir. Kökler, hiçbir şekilde elle temas etmez.
  • Normal saç ekimi operasyonlarında, kanal açma işlemi, ufak yaraların oluşmasına neden olur. DHİ saç ekiminde ise kanal açma işlemi yoktur. Bu sebeple izsiz saç ekimi olarak adlandırılan bir uygulamadır.
  • FUE tekniği, kısa bir iyileşme dönemi sunsa da saç ekiminden sonra 10 gün saç derisinin dış etkilerden korunması gerekir. Oysa DHİ saç ekiminde, saç ekimi tamamlandığında kişi aynı anda iş hayatına ve sosyal hayata dönebilir.