Share This:
Share This:

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) yöntemi kullanılarak uygulanan saç ekimlerinin en belirgin niteliği yöntem uygulanırken hiçbir kesim işleminin olmamasıdır. Buna bağlı olarak da saç ekilen yerlerde dikiş veya başka bir iz de bulunmaz. DHI saç ekim yöntemi baz alınarak işlem yapılırken asıl amaç kafanın arka tarafından yeniden ekilmek için alınan greftlerin (saç köklerinin) dışarıda durduğu zamanı minimum seviyeye indirmek ve bundan kaynaklı olarak hem çok daha sağlıklı hem de daha güçlü sağlar elde etmek.

Donör adı verilen kafanın bir bölgesinden tekrar ekilmek amacı ile çıkartılan saç kökleri  (greftler) saç ekilecek olan bölgeye hiçbir delik açılmadan, özel uçlarla direkt olarak ekilir.

Saç ekimi yapılacak olan kısma hiçbir delik açılmadan işlem yapılıyor olması, daha çok saç kökü ekmeye olanak da sağlar. DHI saç ekim tekniği, sürekli uygulanan klasik FUE tekniğine kıyasla çok daha uğraştırıcıdır ve süre olarak da daha uzun sürmektedir. Ancak saç ekimi işlemi yapılırken hiçbir şekilde kesim yapılmadığından dolayı saç köklerinin (greftlerin) iyileşmesi daha çabuk sağlanır.

DHI Yöntemiyle Saç Ekimi

DHI saç ekimi yöntemini kullananlar arasında ilk sırada Türkiye’ye ait iken dünya üzerinde bu yöntemden yararlanan az sayıda saç ekim merkezi bulunmaktadır. Bu yöntem FUE yönteminin yeni ve özel olan tekniklerinden birisidir.

DHI Saç Ekim Yönteminin Uygulanması

Klasik ve sürekli olarak kullanılan FUE yöntemiyle saç ekiminde saç kökleri (greftler) birlikte sınıflandırılırlar. Hep birlikte sınıflandırılan ve yeniden ekim yapılmak üzere alınan saç kökleri cerrah ekime başlamadan önce itinalı bir şekilde iyileştirme aşamasından geçer. Ekime hazır duruma gelen saç kökleri (greftler) kesilerin içine konulur.

DHI yönteminde ekilecek olan saç kökleri için yapılan işlemde kökler ayrı ayrı sınıflandırılır. Kesim yönteminden faydalanılmaz. Oldukça ince olan iğneler eşliğinde saçın doğal çıkış yönünde dairesel şekilli kanallar açılır ve saç ekimi bu şekilde gerçekleştirilir. Kullanılan ince iğnelerle istenilen aralıklarda saç kökleri yerleştirilir.