Share This:
Share This:

DHİ Saç Ekiminin Ayrıcalıkları

FUE Tekniği ile saç ekimini tamamlayan bir uygulama olarak, son yıllarda kullanılmaya başlayan DHİ saç ekimi, izsiz saç ekimi olarak adlandırılır. Operasyon sırasında, saç kökleri özel sivri uçlu cihazlar yardımı ile deri içinden çıkartılır, yönü değiştirilmeden kelleşen alanlara nakledilir. Yani ekilen saçların yönünü ayarlamak, oldukça kolaydır. Bölgesel saç ekimi operasyonlarında ve geniş alanlara saç ekiminde rahatlıkla kullanılır. DHİ(Direct Hair İmplant) saç ekimi uygulaması her klinikte kullanılmadığı için, saç ekimi öncesinde kısa bir araştırma yapmak faydalı olacaktır.

DHİ Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde daha kısa bir teknik olarak FUE Tekniği ile saç ekimi sık tercih edilir. DHİ saç ekimi ise FUE tekniğini tamamlayan bir uygulamadır. Saç ekimi operasyonunda kullanılan kanal açma işlemi, DHİ saç ekiminde yapılmaz. Bunun yerine saç kökleri deri içinden kaleme benzeyen sivri cihazlar ile çıkartılarak, aynı cihaz yardımı ile kelleşen deriye nakledilir. DHİ tekniği ile saçın yanında; sakal, kaş ve bıyık ekimi de yapılmaktadır.

DHİ Saç Ekiminin Hangi Ayrıcalıkları Vardır?

FUE tekniği ile saç ekimi işlemini daha kolay hale getiren bir uygulama olarak dikkat çeker. Ayrıcalıkları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Saç ekimini izsiz şekilde tamamlayan ve daha kısa iyileşme süreci sunan bir uygulamadır. Saç ektiren kişiyi, uzun süre normal hayattan alıkoymaz.
  • Saç ekimi sırasında, her hangi bir kanama yaşanmaz. Bu da saç ekimini çok daha kolay hale getirmektedir.
  • Saç ekimi sırasında saç kökleri, deri dışında hiç beklemez. Kaleme benzer cihaz ile deri içinden çıkartılan saç kökü, anında aynı açı ile kelleşen alana nakledilir. Bu durum ise ekilen saç köklerinin kısa süre içinde yeni yerine uyum sağlamasına ve tutmasına neden olur.
  • Normal saç ekiminde, saçların ters ekilme ihtimali vardır. Oysa DHİ saç ekiminde, saç kökleri hiç elle temas etmeden, sivri uçlu cihaz yardımı ile nakledildiği için, köklerin yönünü ayarlamak çok daha kolaydır. Saçlar aynı anda ekildiği için, çıkarıldığı yön değiştirilmez.
  • Operasyon sırasında kanama yaşanmadığı için, saç derisi kendini çok daha kısa sürede toparlar.