Share This:
Share This:

Doğum Sonrası Sarkan Karnın Çözümü

Karın bölgesinde oluşan yağlanma, bazen yanlış beslenme neticesinde görülür. Kişide tüm vücut ile birlikte karın yağlanması ve sarkması oluşur. Kadınlarda ise karın yağlanmasına neden olan faktör doğumlardır. Özellikle sık yapılan doğumlar; karın derisinin gevşemesini ve sarkmasını sağlayacaktır.  Doğum izlerinin yok edilmesini, sarkan karın derisinin toparlanmasını sağlayan operasyonlar ise günümüzde oldukça sık tercih edilir. Bu operasyonların yaz aylarında yapılması mümkündür. Karın bölgesi kapalı tutulduğu sürece, güneş ışınlarının kesi yapılan bölgelere her hangi bir zararı dokunmaz.

Karın Germe Operasyonları Nasıl Yapılır?

Doğum sonrasında karın kasları gevşer, karın içi genişler. Bu sebeple doğum sonrası karın germe işlemi daha kombine operasyonlar ile toparlanır.

Karında yağlanma; deride sarkma olmadan, sadece karın bölgesinde oluşan yağlanma, vaser liposuction ile alınır. Her hangi bir ameliyat gerektirmeyen ve yalnızca lokal anestezi ile çekilen yağlar, vücudun başka bölgelerini şekillendirmek amacı ile kullanılabilir.

Karın kaslarında gevşeme; karın germe operasyonlarında, genişleyen karın kaslarına da müdahale edilmektedir. Karın bölgesinden açılan küçük bir kesi ile karın içinde yer alan kaslar yaklaştırılarak gevşeyen kısımları çıkartılır. Sık yapılan ve dışarıda iz bırakmayan bir uygulamadır.

Karında yağlanma ve sarkma; bu işlem kombine bir operasyonla yapılır. İlk olarak vaser liposuction ile karındaki yağlar çıkartılır. Ardından ise karında sarkma meydana gelen bölgelerdeki deri fazlası kesilerek alınır. Dikiş izleri çamaşır içine saklandığı için, dikkat çekmeyecektir. Son yıllarda estetik müdahalelerde kullanılan şeffaf ince ameliyat ipleri sayesinde, kesi izleri kısa süre içinde kaybolur. Doğum yapan ve karın bölgesi genişleyen kadınlarda, bu işlem sırasında karın kaslarının yakınlaştırılmasına yarayan müdahaleler yapılmaktadır.

Karın Germe Sonrası İyileşme

Karın germe operasyonları, genel anestezi altında yapılır. Bu sebeple ilk gece hastanede yatmak gerekir. Operasyondan sonra, ilk hafta korse kullanmak, hem karnın şekillenmesini ham ağrıların azalmasını sağlayacaktır. Hafif ağrılarda, doktorun önerdiği ağrı kesicileri kullanmak ve bol sıvı almak önemlidir. Bu süreçte içilen su, derinin nemlenmesini ve daha çabuk kaynamasını sağlar. Karın germe sonrasında, kişi birkaç kilo vermiş bir görüntüye kavuşur.