Share This:
Share This:

Ekilen Saçların Uzama Yönünde Değişiklik Olur Mu?

Saç ekimi operasyonları, oldukça sık yapılmasına rağmen, bazı dikkatsizlikler yaşanması muhtemeldir. Saç köklerinin ters açı ile ekilmesi, olması gerekenden daha sık veya daha seyrek saç ekilmesi, saç ayrım yönünün hesaplanmaması gibi dikkatsizlikler, geriye dönüşü olmayan görsel sorunlar yaşanmasına neden olur. Bu sebeple saç ekimi için, deneyimli bir klinik ile anlaşmak ve maliyetten çok saç ekiminin başarısına yoğunlaşmak önemlidir. Saç ekiminin her aşamasını dikkatle planlayan klinikler, sonuçların memnuniyet verecek şekilde olmasının garantisini verecektir. Yine saç ekiminde kullanılan teknik, operasyonun başarısında ve iyileşme sürecinde etkili olur.

Saçların ters ekilmesi; saç ekiminde saç köklerinin deri içine ters şekilde yerleştirilmesi, saçların uzarken ters yöne doğru uzamasına neden olur. Zamanla saç kökleri alıştırılmaya çalışılsa da saçların havada asılı kalması mümkündür. Dikkatsiz ve deneyimsiz klinikler tarafından yanlış yapılan bu uygulama, saç ekiminde yapay bir görüntü oluşmasına neden olur.

Saç Ekimi Operasyonlarında Saç Ekimi Yönü

Saç ekiminde, saç kökleri deri içinden çıkartılırken doğru açı ile çıkartılmalıdır. Bu sayede saç kökünün yeni yerine doğru açı ile ekilmesi kolaylaşacaktır. Çünkü ters şekilde deri içine yerleştirilen saç köklerinin uzama yönü, uzun bir süre yine ters olur. Zamanla saç kökleri alışsa da doğru yerleştirilmiş saçlar kadar doğal ve sağlıklı görünmez. Yani çıkan saçlar, uzun süre havada kalır.

Saç Ekimi Operasyonlarında Saç Ayrım Yönü

Saç ekimi operasyonunda dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntı ise saç ayrım yönüdür. Saçın ön bölgesinde yer alan ve oldukça dikkat çeken alın derisindeki saç kökleri, saç ayrım yönü dikkate alınarak saç derisine yerleştirilmelidir.

Saç Çizgisi Öne Alma

Alın bölgesinde saç dökülmesi yaşayan kişilerde, saç çizgisi öne alma operasyonları yapılmaktadır. Bu operasyonlarda doğallık açısından saç çizgisi, genellikle 1-1,5 cm öne alınır. Kişinin isteğine göre daha fazla öne kaydırma, dikkat çekici yapay bir görüntü oluşturabilir. Yine saçın ön kısımlarındaki saç sıklığı dikkatli ayarlanmalı, kişinin mevcut saçlarına uyumlu titiz bir yerleştirme yapılmalıdır. Alnı fazla açık kişiler içinde tavsiye edilen bir operasyondur.19028