Share This:
Share This:

Erkeklerde Kaş Ekimi

Kaş seyrekliği veya inceliği, hem kadınlarda hem erkelerde görülen bir sorundur. Bazı insanlarda ise ufak yaralanmalara bağlı olarak kaş kıllarında boşluk görülür. Saç ekimindeki başarıdan sonra, kaş ekimi yöntemleri geliştirilmiş ve yalnızca birkaç dakika içinde sağlıklı ve şekilli kaşlara kavuşmak mümkün olmuştur. Kaş ekimi için, yine FUE tekniği tercih edilmektedir. Bu teknik sayesinde kaş ekimi yalnızca bir seansta tamamlanmaktadır. Ayrıca hem kaş bölgesinde, hem saç derisinde deformasyon yaratmadığı için, işlem oldukça kolay ve ağrısızdır. Ekilen kaşların çıkması ise 1-2 ay sonrasında gerçekleşir.

Kaş ekimi İşleminde Hangi Uygulamalar Yapılabilir?

– Kaşları ince olanlar için kaş kalınlaştırma yapılabilir. Bu işlem sırasında  kişinin yüzü ile uyumlu kaş şekli çizilerek belirlenir. Yani kaşlara daha önceden tasarlanan şekil verilir.

– Kaşlarında kavis isteyenler için kavis verme operasyonları yapılabilir. Bazı insanların kaşları düzdür. Yüzü ile uyumlu olacak kavisli kaşları elde etmek isteyen kişiler kaş ekimine başvuracaktır.

– Kaş aralarında boşluk oluşabilir. Kaş kıran hastalığı veya çeşitli kazalar neticesinde oluşan bu boşluklar kaş ekimi ile kapatılabilir. Yine bu boşlukları doldurmak için çok az sayıda saç kökü yeterli olacaktır. Yani işlem kısa sürer ve oldukça hesaplıdır.

Erkekler Kaş Ekimi Aşamaları

Yüzüne göre kaşları ince olan veya kaş aralarında boşluk olan erkeklerin, kaşlarını daha sık göstermek amacı ile yaptırdığı kaş ekimi operasyonlarında ilk olarak kaşlar ayrıntılı olarak incelenir. Kişiye özel kaş tasarımı yapılarak, kaşların nasıl şekillendirileceği kararlaştırılır. Ardından ise saçın ense bölgesinden saç kökleri seçilerek, uygun olanlar kaşları doldurmak amacı ile kullanılır. İşlem sırasında az sayıda saç kökü nakledildiği için operasyon 1-2 saat sürmektedir. Ayrıca saç ekimine göre, çok daha hesaplı olan ve rahat karşılanabilen bir uygulamadır. Kaş bölgesi için genellikle 600-1000 kaş kılı yeterli gelir.

Kaş ekimi için klinik seçimi; yüz bölgesi en dikkat çeken bölgedir. Bu sebeple kaş ekiminde başarılı klinikler ile çalışmak gerekir. Yanlış yapılan bir uygulama, kaş şeklinin tamamen değişmesine neden olur. Bu sebeple fiyattan çok deneyimli klinikleri araştırmak gerekir.