Share This:
Share This:

Erkeklerde Saç Çıkarma Yolları

Saç dökülmesi, genellikle erkeklerde sık görülür. Çünkü genetik saç dökülmesi erkekleri etkisi altına almaktadır. Hormon bozukluğuna bağlı olarak gelişen dökülmelerde, kısa süre içinde doktora başvurmak önemlidir. Çünkü saç dökülmesi gerçekleştikten 2 yıl sonra, saç köklerinin canlılığı kalmaz. Yani bu sürenin sonunda yapılan tedaviler, ölen saç köklerini tekrar canlandırmayacaktır.

Saç Köklerini Canlandırmak İçin Yapılan Tedaviler

Saç dökülmesi gerçekleştikten sonra, ilk iki yıl içinde yapılan bazı uygulamalar, saçların yeniden çıkmasını sağlayabilir.

Sarımsak ile saç çıkartmak; sarımsak, kaş ve saç çıkartmakta oldukça etkili bir doğal kaynaktır. Hem sık sarımsak tüketmek, hem sarımsağı saç derisine sürmek, saç köklerinin tedavisini yapacak, ölmemiş saç köklerinin tekrar çıkmasını sağlayacaktır.

Badem yağı ile saç çıkartmak; yıllardır, kirpik kıllarını çıkartmak için kullanılır. Ayrıca saç için hazırlanan maskelerin içeriğinde, bademyağı mevcuttur. Badem yağını, saç derisine uygulamak, hem saç dökülmesini önler hem köklerden yeni saç tellerinin çıkmasını sağlar.

Saç mezoterapileri; vitamin destekli saç mezoterapisi ve PRP saç mezoterapisi, saç sağlığı için son yılların mucize ürünüdür. Tıbbi koşullarda saç derisine yapılan vitamin ve kök hücre takviyesidir. Saç derisinde yer alan hücreleri tamir eder. Saç dökülmesini önler, yeni ve güçlü saçların çıkmasını sağlar.

Saç Çıkartmak İçin En Kesin Çözüm

Kökü ölmüş saçlar, hiçbir tedaviye cevap vermez. Bu saç köklerinin tekrar aktif hale gelmesi için en kesin uygulama, saç ekimidir. Son yıllarda en sık yapılan estetik müdahale olan saç ekimi, başarı için plastik cerrahlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Üstelik son yıllarda tüm kafa derisine saç ekimi yapılabilmektedir. FUE tekniği ile mega seans saç ekimi, yaklaşık 7500 saç kökü nakletme olanağı tanır. Bu orandaki saç kökü saç derisinin tamamını kapatmaya yetecektir. Saç ekiminin başarısını artıran mezoterapi uygulaması da ekilen saçların daha gür şekilde çıkmasını sağlar.

Saç ekiminde garanti verilebilir mi; saç ekimi operasyonları, son yıllarda değişik teknikler ile gerçekleştirilmektedir. Kalem tekniği ile el değmeden, tamamen hijyenik saç ekimi yapılmaktadır. Yine DHİ saç ekimi, saç köklerinin bekletmeden nakletme olanağı yaratır. Tüm bu uygulamalar saç ekimi işlemini daha garantili hale getirmiştir.