Share This:
Share This:

Favori Ve Şakaklara Saç Ekimi

Saç dökülmesi, günümüzde en sık yaşanılan fiziksel sorunlar arasında yer alır. Saç dökülmesi yaşayan kişi, genellikle saçlarını yeniden çıkartmak amacı ile bitkisel kürlere yönelir. Fakat bu kürler saç dökülmesi gerçekleştikten sonra pek bir işe yaramaz. Erkeklerde görülen saç dökülmesi genellikle şakak bölgesinden ve favorilerden başlayacaktır. Saçlarda dökülme gerçekleştikten sonra tek çare, saç ekimidir. Kişiyi olduğu yaştan birkaç yaş daha büyük gösteren kellik, günümüzde oldukça basit teknikler ile kolayca gerçekleştirilir. FUE tekniği ile saç ekimi, kısa süreli operasyon ve çabuk bir iyileşme süreci sunmaktadır.

FUE Tekniği İle Bölgesel Saç Ekimi

Saç dökülmesi, saçın bazı bölgelerinden başlar. Genellikle kadınlarda eşit olarak her bölgeden erkelerde ise şakak ve tepe bölgesinden başlayarak dökülme görülmektedir.  Bölgesel saç dökülmesinde ise bölgesel saç ekimi tercih edilir. FUE tekniği, saç ekim işlemini kolaylaştıran ve izsiz bir uygulama olduğu için, hem doktorlar hem hastalar tarafından daha fazla tercih edilir.

Favori Bölgesine Saç Ekimi

Saçlarının bazı bölgelerinde dökülme olanların saç ekimi, bölgesel olarak yapılabilmektedir. Favori bölgesinde meydana gelen dökülmede, ilk olarak saç ekilecek alan ve nakil yapılacak saç kökü sayısı kararlaştırılır. Ardından operasyon sırasında ense ve kulak arkasından alınan sağlıklı saç kökleri, favori bölgesinde açılan küçük deliklerden ekilir. İşlem oldukça kolay ve acısızdır. Favori bölgesine tek seferde yaklaşık 600 kök saç ekilebilir. Favori bölgesine FUE tekniği ile saç ekimi işleminden sonra, iz kalma ihtimali yoktur. Operasyon yaklaşık 1-2 saat içinde tamamlanır. Aynı gün evine çıkan kişi, ilk üç gün saç derisine su değdirmemelidir.

Şakaklara Saç Ekimi

Şakak bölgesi, saçın en dikkat çeken bölgesidir. Bu bölgede yaşanan saç dökülmesi, hemen fark edilir. Tüm bölgesel saç ekimi gibi, şakaklara saç ekimi günümüzde oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Ense bölgesinden ve kulak arkasından alınan saç telleri, şakak bölgesini doldurmak amacı ile kullanılır. Şakaklardaki dökülme oranına bağlı olarak, yaklaşık 600-1000 greft yani saç kökü kullanılır.  İşlem 1-2 saat içinde tamamlanmaktadır. Yine aynı gün eve çıkmak mümkündür. Saç ekimi yapılan şakak bölgesine, ilk üç gün su değdirmemek gerekir.