Share This:
Share This:

FUE Tekniği İle Aşamalı Saç Ekimi

FUE tekniği, hem bölgesel saç ekiminde hem geniş alanlara saç ekiminde sık tercih edilir. Çünkü bu teknik sayesinde, saç ekimi sebebi ile sosyal ve iş hayatı uzun süre aksamaz. Kişinin uzun süre eve kapanması gerekmez. Ayrıca acısız saç ekimi ya da ağrısız saç ekimi olarak tanımlanır. Saç dökülmesi ile erken yaşlarda tanışan ve kısa süre içinde saçlarının çoğunluğunu kaybeden kişilere,  FUE tekniği ile aşamalı saç ekimi yapılır. Çünkü nakil için çıkartılan saç köklerinin, uzun süre dış ortamda beklemesi neticesinde, yoğun saç kayıpları yaşanır. Aşamalı saç ekiminin amacı ise geniş alanlara sağlıklı saç kökleri nakletmektir.

Aşamalı Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde saç ekimi için daha sık tercih edilen FUE tekniği, aşamalı saç ekimi olanağı yaratmaktadır. Çünkü FUE tekniği ile saç kökleri aynı anda donör bölgeden çıkartılarak kelleşen alanlara nakledilir. FUE tekniğinin en büyük özelliği diğer saç ekim tekniğine göre daha fazla saç kökü nakletme olanağı yaratmasıdır. Yaklaşık 4000-4500 saç kökü sağlıklı şekilde nakledilebilir. FUE Tekniği ile aşamalı ekimde ise yaklaşık 7000-7500 saç kökü nakletme olanağı mevcuttur. Aşamalı ekimin amacı, saç köklerini dış ortamda bekletmeden nakletmektir.

Aşamalı ekim adımları; saçında büyük oranda dökülme olan kişilere, ilk olarak sınırlı uyuşturma verilir. Ardından enseye yakın bölgelerden seçilen 1000 kök sağlıklı saç kökü, çıkartılarak kelleşen alanlara nakledilir. Ekim tamamlandıktan sonra tekrar 1000 saç kökü çıkartılarak nakledilir. İşlem, bu şekilde kelleşen bölge kapanana kadar devam eder.

FUE tekniği ile aşamalı saç ekiminin süresi; aşamalı ekim sayesinde, normal saç ekiminin birkaç katı saç kökünü nakletmek mümkün olur. Bu sebeple FUE tekniği ile aşamalı saç ekimi, ekim yapılacak alanın genişliğine göre yaklaşık 8-10 saat sürer.

Aşamalı saç ekiminin avantajı; saç kökleri, deri dışında uzun süre bekletilmediği için ekilen saçlarda, saç kökü kayıpları azdır. Ayrıca saç derisinde büyük oranda kellik oluşan kişilerin saç ekimi, tek seferde tamamlanır. Yani iş hayatını ve sosyal hayatı, uzun süre aksatan bir işlem değildir.