Share This:
Share This:

FUE Tekniğinin Amacı

Son yıllarda, FUT tekniğine alternatif olarak kullanılan ve daha fazla sayıda saç kökü nakletme olanağı yaratan FUE tekniği, son teknoloji saç ekimi olarak dikkat çeker. Çünkü diğer tekniğe göre, birçok avantajı vardır. FUE tekniğinin ilk amacı, kısa süre içinde çok fazla sayıda saç kökü nakletmek ve kısa bir iyileşme dönemi sunmaktır. Tüm bu sebeplerden dolayı da son yıllarda en sık kullanılan saç ekim yöntemidir. İster bölgesel saç ekimi, ister geniş alanlara saç ekimi yöntemi olarak kullanılabilir. Ayrıca FUE tekniği ile birlikte kullanılan Mega seans saç ekimi, Kalem tekniği ile saç ekimi, DHİ saç ekimi gibi yenilikler, saç ekimi operasyonlarını oldukça konforlu hale getirmiştir.

FUE Tekniği İle Mega Seans Saç Ekimi

FUE tekniği ile tüm kafa derisine saç ekiminde, Mega Seans saç ekimi kullanılır. Yalnızca bir operasyon ile 7500 saç kökü nakledilebilir. Mega seans saç ekiminde, donör bölgeden çıkartılan saç köklerinin, dış ortamda uzun süre beklememesi önemlidir. Bu sebeple ekilecek kökler deriden 1000’erli guruplar halinde çıkartılır. Yani aşamalı saç ekimi yapılarak, saç kökü kayıpları önlenir.

FUE Tekniği İle DHİ Saç Ekimi

Direct Hair İmplant, yani direk saç ekiminde amaç, saç köklerinin sivri uçlu bir cihaz ile el değmeden çıkartılması ve yine el değmeden kelleşen alana nakledilmesidir. Bu uygulamada, saçların yönü değiştirilmeden nakil yapıldığı için, saçların ters ekilmesi mümkün değildir. Yine saç kökleri deri dışında beklemediği için, saç kökü kayıpları minimuma iner. İzsiz saç ekimi olarak adlandırılır. Çünkü saç ekiminde, kanal açma işlemine gerek kalmaz. İyileşme süresi çok daha kısadır.

FUE Tekniği Kullanılarak Kalem Tekniği İle Saç Ekimi

Kalem tekniği ile saç ekiminde, el değmeden saç nakli gerçekleştirilir. Kaleme benzer bir cihazın içine alınan saç kökleri, direk saçsız bölgelere nakledilir. Yine kalem tekniği ile saç ekiminde de amaç, saçların dış ortamda beklemesi ve saç ekiminde iz kalmamasıdır. Bu teknik ile ekilen saçların, %100’lük kısmı tutar. Ekilen saçlar sık ve sağlıklı olarak 2-4 ay içinde çıkmaya başlar.