Share This:
Share This:

FUE Yönteminin Dezavantajları

Saç ekiminde, hastalar ve doktorlar tarafından en çok tercih edilen yöntem; FUE tekniği ile saç ekimidir. Çünkü geniş alanlara saç ekiminde ve bölgesel saç ekiminde çok daha kısa süreli bir iyileşme vadeder. Ayrıca FUE tekniğinin en büyük avantajı çok daha fazla greft nakletme olanağı yaratması, saç ekilen bölgeyi daha güzel kapatmasıdır. Fakat FUE tekniği ile saç ekiminin alternatifi olan FUT tekniği, daha zor bir işlem olmasına rağmen günümüzde halen kullanılır. Çünkü FUE tekniği, FUT tekniğine göre daha pahalı bir uygulama olarak bilinir.

FUE Tekniği Başarılı Olmasına Rağmen Neden FUT Tekniği Kullanılır?

FUE tekniği ile saç ekimi, daha kolay olmasına rağmen FUT tekniği ile saç ekimi halen kullanılır. Çünkü Fut tekniği, daha hesaplı bir saç ekimi yöntemidir. Fakat operasyon birkaç aşamalı olarak gerçekleştirilir. İlk operasyonda saç derisinden parçalar çıkartılır. Bir sonraki operasyonda ise çıkartılan parçaların üzerinde yer alan saç kökleri, kelleşen bölgelere nakledilir. Yani operasyon aşamalı, ekilen saç kökü sayısı sınırlıdır. Çoğu zaman ekilen saç kökü yeterli olmadığı için, operasyonun birkaç sefer tekrar edilmesi gerekir.

FUE Tekniği İle Saç Ekimi

FUE tekniği ile saç ekimi, tek operasyon ile tamamlanır. Operasyon anında sağlıklı saç kökleri seçilir ve kelleşen alanlara nakledilir. Tek seferde çok fazla kök nakletme olanağı bulunduğu için geniş alanlara saç nakli için mecburen FUE tekniği kullanılır. 4000-4500 saç kökü nakletmek, ekilen saçların çok daha sık ve dolgun görünmesini sağlar. Acısız ve ağrısız saç ekimi olarak bilinir. Kesi uygulanmadığı için saç ektiren kişi, aynı gün evine çıkıp sosyal hayatına devam edebilir.

FUE Tekniği ile saç ekiminin dezavantajı; diğer tekniğe göre, çok daha kısa süren ve konforlu bir iyileşme dönemi vadeden bir operasyon olmasına rağmen, pahalı olduğu için bazen tercih edilmez. Fakat FUT tekniği ile yapılan operasyonlarda, nakledilecek saç kökü adedi sınırlı olduğu için çoğu zaman saç ekimi defalarca tekrarlanır. Oysa FUE tekniği ile saç ekimi, tek seansta tamamlandığı için maliyet olarak daha fazla avantaj yaratmaktadır.