Share This:
Share This:

Geniş Alana Saç Ekimi

Genetik saç dökülmelerinde, 20’li yaşlardan sonra hızlı bir dökülme yaşanır. Yani çoğu zaman uygulanan tedaviler de sonuç vermez. Saçlarda büyük oranda dökülme yaşandığında, kişinin olduğundan birkaç yaş daha büyük görünmesi kaçınılmazdır. İçe kapanma, karşı cinsten uzaklaşma, saçı dökülen insanların yaşadığı ortak sorunlar arasında yer alır. Saçı büyük oranda dökülenler için günümüzde saç ekimini çok daha kolay hale getiren mega seans saç ekimi uygulanmaktadır. Bu işlemin amacı, tek seferde çok fazla saç kökü nakletmek ve ikinci bir işleme gereksinim duymamaktır.

Geniş Alana Saç Ekiminde Mega Seansın Avantajları

1- Kafa derisinde büyük oranda kellik oluşan kişiler için, genellikle saç ekimi birkaç seans halinde uygulanır. Yani tek seferde belli bir miktar saç kökü nakledilebildiği için, operasyon birkaç defa tekrarlanır. Mega seans saç ekiminde ise tek seferde 4500-5000 saç kökü nakledilebilir. Yani saç derisinin büyük kısmına aynı anda saç ekimi gerçekleştirilebilir.

2- Geniş alana saç ekiminde; saç ekimi operasyonu birkaç seans olduğu için maliyetler yüksek olacaktır. Oysa mega seans saç ekimi sayesinde, işlem tek seferde tamamlandığı için maliyet diğer işleme göre daha az olmaktadır.

3-  Geniş alana saç ekiminde, her seans için iş yerinden izin almak ve birkaç gün sosyal hayattan uzaklaşmak gerekecektir. Fakat mega seans, saç ekimi işlemini tek sefere düşürdüğü için vakit kaybı yaşanmaz.

Geniş Alana Saç Ekiminde Kullanılan Teknik

Geniş alana saç ekiminde, tek seferde çok fazla saç kökü ekme imkânı veren FUE tekniği kullanılmaktadır. Operasyon lokal anestezi altında yapılır. Fakat bölgesel saç ekimine göre biraz daha uzun süren bir işlemdir. Operasyondan sonra, ilk iki gün saç derisinin tahriş ve zedelenmelerden korunması gerekir. Yine saç ekimi yapılan bölgede, kızarıklık ve sivilce görünümlü ufak yaraların oluşması kaçınılmazdır. Bu yaralar bir hafta içinde kabuk bağlayarak, kendiliğinden dökülür. İlk saçların çıkması yaklaşık 2-4 ay sürer. Geniş alana saç ekiminden sonra ekilen tüm saç köklerinin çıkması ve aynı hizaya gelmesi ise bir yıl kadar sürecektir.