Share This:
Share This:

Işıldayan Ciltlere Nasıl Sahip Olunur?

Her insanın hayatında sürekli olarak değişmeler gözleniyor. Bu değişiklik bazen üzerken bazen de mutlu edebiliyor. Sürekli olarak değişkenlik gösteren ruh halleri ve gün içinde yorulmuş olan beden bize farklı şekillerde dönüş yapıyor. Bu durumdan da en çok cilt etkileniyor. Özellikle kadınlar ciltlerinin ışıldaması ve ipeksi bir yumuşaklığa sahip olması konusunda oldukça hassas. Bu sebeple de ciltleri için sürekli çeşitli yollar denerler. Ancak ciltlerindeki bu matlık ve gerginlikten kurtulmanın ufak kapsamlı yolları yetersiz kalabilir ve profesyonel bir cilt bakımı yaptırmak istenebilir.

Profesyonel Cilt Bakımı
İnsan vücudunun tamamını kaplamakta olan deri/cilt her ay düzenli olarak kendini yeniler ve yenilenme işlemi sırasında ölü hücreler cildin yüzeyine doğru itilir. Bu da ciltte mat bir görünüm yaratır. Ayrıca çevresel olarak da etkilenen ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumları başlar. Cilt her yenilendiğinde yüzeye itilen ölü hücreler zamanla cilde hava aldırmaz hale gelir. Cilt nem dengesini sağlamak ve ihtiyacı olan vitaminleri almak de için bir cilt bakımına ihtiyaç duyar. Cilt bakımı yaptırmak önemli bir iştir ve cilt yapısı için uygun olan ürünler kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden de cilt bakımı yaptırmak istendiğinde yalnızca bu konuda uzman kişilerden destek alınmalıdır. En azından ilk kez yaptırılıyorsa, cilt bakımının yapılışı hakkında bilgi edinmek ve aşamaları gözlemlemek için.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
İlk olarak cilt yüzeyinde herhangi bir makyaj veya krem varsa güzelce temizlenmelidir ve cilt temizleyici süt ile iyice silinmelidir ki cilt bakım için hazır olsun. Bu aşamadan sonra cilt bir süre buhara maruz kalır ve bu sayede siyah noktolar yumuşatılır. Buhar işleminin ardından sıkma ve komedon kaşığı yardımı ile siyah noktalar tek tek temizlenir. Bu işlem tamamlandığında da cilt silinir.

Cilt silindikten sonra cilde bir nem maskesi yapılarak frimatör desteği ile cilde maske tamamen yedirilir ve geriye kalan cilt üzerindeki maske kalıntıları silinerek temizlenir
En son olarak da cilde azot serumu sürülür ve cilt emilimi frimatör desteği ile sağlar. Sonrasında cildin yüzeyinde kalmış olan kalıntılar kağıt mendil yardımı ile alınır ve cilt bakımı bu şekilde tamamlanmış olur.