Share This:
Share This:

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Kalıcı Yolu

Vücutta oluşan tüyler, özellikle kadınların sorunudur. Kollar, bacaklar, bikini bölgesi, kaşlar ve bıyıklar, kısaca her bölgede sık tüylenme olur. Bu tüyler ise hormon bozukluğu bulunan kişilerde çok daha fazladır. Evde yapılan ağda, jilet gibi ürünler, tüylerin belli aralıklar ile tekrar çıkmasını sağlar. Oysa lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, kalıcı çözüm vadeden bir uygulamadır. Kişinin tercihine göre her bölgeye uygulanabilir. Yalnızca kulak içi ve göz çukuru için önerilmez. Tüylerin koyu renk olması, sonuçların daha başarılı olmasında etkili olur. Son yıllarda ayva tüyleri içinde çözüm olan gelişmiş lazerler bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücutta kıl bulunan bölgelerin, lazer ışığı verilerek, sağlıklı şekilde kıl kökünden yakılması olarak açıklanabilir. Uygulamanın deriye her hangi bir zararı yoktur. Lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak için, tek seans yeterli gelmez. Tüylerin kalınlığına ve rengine göre 4-5 seansta tamamlanan bir uygulamadır.  18 yaşını tamamlamış tüm kişiler için tavsiye edilir. Fakat yaz aylarında lazer epilasyon yaptıranların, bir süre güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Kış aylarında ise genellikle her hangi bir sorun yaşanmayacaktır. Yine lazer epilasyon yapılan bölgeye, Yaz- Kış düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak faydalı olur.

Lazer Epilasyon Sonrasında Deri

Günümüzde kullanılan Lazer epilasyonlarda, soğutma sistemi yer alır. Bu sistem deriye gönderilen ısıyı kendiliğinden ayarlama özelliğine sahiptir. Bu sebeple lazer epilasyon sonrasında, fazla sorun yaşanmaz. İlk yarım saat oluşan şiddetli kızarma, bir süre sonra kendiliğinden yok olur. Yine bölgeye ilk gün su değdirmemek gerekir. Kullanılan antibakteriyel kremler ise derinin daha çabuk toparlanmasını ve iyileşmesini sağlar.

Lazer Epilasyon Nerede Yapılır?

Hemen her şehirde bulunan bazı küçük işletmelerde, uzman olmayan kişilerin yaptığı lazer epilasyonlar mevcuttur. Fiyat olarak oldukça hesaplı olan bu uygulama, bir takım sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Yine eski model lazer cihazında, ısı iyi ayarlanmadığı için çeşitli deri yanıkları oluşabilmektedir. Bu sebeple iyi araştırılarak seçilen klinik veya işletmeler tercih edilmelidir. Deneyimli bir firmada yaptırılan lazer epilasyon, daha garantili sonuçlar alınmasını sağlar.