Share This:
Share This:

İzmir’de Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi, oldukça sık yapılan bir operasyon olmasına rağmen, fiyatlar yapılacak işleme göre değişiklik gösterecektir. İzmir gibi büyük şehirlerde saç ekimi operasyonlarını yapan, oldukça deneyimli doktorlar mevcuttur. Saç ekilecek alanın genişliğine, nakledilecek kıl kökü sayısına göre değişik fiyatlar ile karşılaşmak mümkündür. Fakat saç ekimi, günümüzde her bütçenin rahatlıkla karşılayabileceği miktarlarda karşımıza çıkar. Genç yaşlarda başlayan saç dökülmesi sebebi ile henüz meslek hayatının başında saç ektirmek için kliniklere başvuran kişiler için taksit olanakları ve değişik ödeme kolaylıkları da sunulmaktadır.

İzmir’de FUT Tekniği İle Saç Ekimi Fiyatları

Genel olarak FUT tekniği, diğer saç ekimi tekniğine göre daha hesaplı bir uygulamadır. Fakat fiyat olarak hesaplı olmasının yanında, bazı dezavantajları mevcuttur. FUT tekniği ile saç ekiminde, ilk olarak saç derisinden şeritler çıkartılır. Daha sonra başka bir işlem ile bu deri parçasının üzerinde bulunan saç kökleri, saçsız bölgelere nakledilir. Yani tek seferde belli miktarda saç kökü nakletmeye olanak tanıyan bir yöntemdir. Saçında çok fazla boşluk olan kişiler için saç ekimi birkaç defada tamamlanabilir. Saç derisinden çıkartılan parçalara dikiş atıldığı için iz kalması da mümkündür.

İzmir’de FUE Tekniği İle Saç Ekimi Fiyatları

İzmir’de başarılı bir klinikte yaptırılan FUE tekniği ile saç ekimi ise tek seferde tamamlanan bir işlem olduğu ve diğer tekniğe göre daha fazla saç naklettirme imkânı tanıdığı için, oldukça avantajlı, yani hesaplı olacaktır. FUE tekniğinde operasyona alınan kişinin ense ve kulak arkası bölgesinden sağlıklı saçlar alınarak, aynı anda saçsız bölgelere nakledilir. Yaklaşık 1-2 saat içerisinde tamamlanan işlem neticesinde, aynı gün eve çıkmak mümkündür. Saç ekimi yapılan kişi her hangi bir acı hissetmediği için acısız saç ekimi olarak ta adlandırılır. Tek seferde 3000-4500 greft nakletme olanağı tanıyan bu işlem, diğer tekniğe göre daha pahalı gibi görünse de tek seferde saç ekimi tamamlandığı için daha avantajlı olur.

Saç ekiminde saçları güçlendiren işlemler; saç ekimi yapılırken, mevcut saçların dökülmemesi oldukça önemlidir. Bu sebeple saçları daha gür ve sağlıklı yapan saç mezoterapisi önerilir. Hem yeni ekilen saçların sağlıklı olması hem var olan saçların güçlenmesi açısından başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır.