Share This:
Share This:

İzmir’de Sakal Bıyık Ekimi Fiyatları

Günümüzde oldukça kolay işlemler ile gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi için, deneyimli firmalar ile çalışmak oldukça önemlidir. Çünkü kısa ve kolay gibi algılanan sakal ve bıyık ekiminde, kıl köklerinin orantılı yerleştirilmesi gerekir. FUE tekniği ile yalnızca tek seferde tamamlanan işlem ise her şehirde değişik fiyattan yapılır. İzmir’de sakal bıyık ekimi fiyatları, operasyonu gerçekleştiren kliniğe göre değişecektir. Fakat tek seferde tamamlanan bu işlemin, fiyatından çok kalitesi ile ilgilenmek gerekir. Saç köklerinin sakal veya bıyık bölgesine uygun miktarda ve doğru açı ile yerleştirilmesi, daha doğal bir görüntü ortaya çıkartır. Acemi ama fiyat olarak hesaplı kliniklerde yapılan işlem ise ikinci bir operasyon gerektirdiği için çok daha pahalıya mal olacaktır.

İzmir’de Sakal Ekimi

Her hangi bir hastalık sebebi ile sakalı dökülen veya doğuştan sakalı seyrek olan kişilere yapılan sakal ekiminde, genellikle başın ense bölgesinden alınan saç kökleri kullanılır. Daha geç döküldüğü için tercih edilen bu saçlar, ilk olarak traş edilerek kısaltılır. Ardından ise sağlıklı saç kökleri, tek tek seçilerek sakalların seyrek olan kısımlarına nakledilir. Lokal anestezi ile yapılan bu işlem, yaklaşık bir saat sürer. Operasyon sırasında hastanın gazete okuması veya sohbet etmesi mümkündür. Sakal bölgesine, genellikle 600-1000 greft (saç kökü) nakletmek yeterli olacaktır. Kafasında saç bulunmayan kişilere ise göğüs kılları, bacak kılları kullanılarak sakal ekimi yapılabilmektedir.

İzmir’de Bıyık Ekimi

Son yıllarda artış gösteren bıyık ekimi operasyonlarında, yine saç kökleri kullanılır. Bıyıkları seyrek olan kişilere yapılan işlem, yaklaşık 1 saat içinde tamamlanır. Ekilecek bıyık kökü miktarı ise kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Genellikle 400-600 kök bıyık ekimi yeterli gelmektedir. Lokal anestezi ile yapılan işlem, küçük bir bölge olduğu ve az sayıda kıl nakledildiği için maliyet olarak oldukça hesaplıdır. FUE tekniği ile yapılan operasyonda, saçın ense bölümünden alınan kıl kökleri tek tek bıyık bölgesine nakledilir. Ekilen bıyıkların çıkması ve aynı boya ulaşması ise genellikle 6 ay içerisinde gerçekleşir. Bu süre içinde bıyık traşı olmak mümkündür.