Kadın Saç Ekimi

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için en önemli güzellik faktörüdür. Ancak kadınlar erkeklere oranla saçlarına daha düşkündür ve bu nedenle de daha hassaslardır. Kadınlarda saç dökülmesine en fazla neden olan faktörler yetersiz beslenme, stres, hormonal değişiklikler olarak sayılabilir. Yaşanan saç dökülmesinin ardından birey psikolojik anlamda etkilenebilir ve estetiksel kaygılar başlayabilir. Her ne kadar daha çok erkeklerde yaygın olsa da kadınlar için de saç ekimi bulunmaktadır ve yüksek başarı oranı vardır.

Saç ekimi, saçın dökülmüş olduğu bölgelere uygulanan en etkili tedavi yöntemidir. Kadınlarda şu durumlarda saç ekimi gerçekleştirilebilinir; saç çekme durumu, erkek tipi lokal saç seyrekliği, günlük ortalama 100 telden fazla saç dökülme, saçta açılma ve ön çizgi oluşturma. Kadınlarda görülen erkek tipindeki dökülme genellikle saçın ön çizgisinde ve kafanın üst kısmında başlayan ve genetik faktörlerin neden olduğu dökülme biçimidir. Bölgesel dökülme akut bir durum ya da çeşitli hastalıklar dolayısıyla ortaya çıkan ve kafa üzerinde belirli bölgelerde görülen lokal dökülmelerdir. Ön saç çizgisinin açılması ise kadınlarda görülen başka bir dökülme türüdür. Bu dökülme türünde ön alın çizgisinin fazla açık olduğu durumlardır. Son olarak ise yara izi ya da yanık izi sebebiyle oluşan dökülmeler, kadınlarda görülen bir diğer dökülme türüdür. Bu tür dökülmelere uygulanan saç ekimi oldukça başarılı ve kesin bir çözümdür.

Kadınlara yapılan saç ekim işlemi ile erkeklere yapılan ekim işlemi arasında bir fark bulunmamaktaadır. Bu nedenle erkeklerde de olduğu gibi kadınlarda da saç ektirmenin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çünkü saç ekim operasyonunun ana olayı kişinin kendi dokusundan alınan saç köklerinin ihtiyaç olan bölgeye ekilmesidir. Tedavi süresince uzmanlar hastalara gerekli bütün bilgileri vererek destek olurlar. Kadınlara uygulanan saç ekiminde saç kısa kesilmek zorunda değillerdir. Çünkü hali hazırda duran saçlar saçsız alanı kapatacağından estetik açısından kötü bir görüntü olmamaktadır. Saç ekimi uzman kadro ve steril ortamda uygulandığı sürece sağlığa zararı bulunmamaktadır.

Saç ekimini yapmtırmadan önce alkolden ve kanı sulandıran ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir. Operasyonun öncesinde alanında uzman doktor ve ekibi tarafından yapılan gözlemlerden saç ekim işleminizin hangi bölgeden başlayıp hangi yöne doğru devam ettirileceği belirlenir. Ardından özel iğneler yardımıyla saç kökleri alınır ve teker teker naklin yapılacağı bölgeye yerleştirilir. Saç ekim işleminden sonuç almak için ortalama 6 ay beklemek gerekmektedir.

Saç ekiminin sonrasında ortalama 2 hafta sürecinde ekilen saçlar dökülür. Döküldükten yaklaşık 3 ay sonra da yenileri çıkmaya başlar. Bu zaman aralığında doktorunuz tarafından verilen birçok destek ürünü olacaktır. Bu ürünler titizlikle uygulanmalıdır. Bu uygulamalar 5 – 6 ay sürebilmektedir. Saç ekimi operasyonunun ardından hastalar yılda bir kez doktorlarını ziyaret edip muayene olmalıdır.

Ülkemiz, saç ekimi konusunda en başarılı ve uygun fiyatlı ülkelerden biridir. Her sene saç ektirmek amacıyla dünyannın pek çok ülkesinden hastalar Türkiye’yi tercih etmektedir.

Daha Fazla Bilgi Almak Ister Misiniz?

Uzmanlarımıza Ücretsiz Danışın