Share This:
Share This:

Kalem Tekniği Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalem tekniği ile saç ekimi, her klinikte uygulanan bir yöntem değildir. Saç ekimi sırasında, deride oluşan yaraları minimuma indiren ve kafa derisine tutunan saç kökü miktarını artıran kalem tekniği, normal saç ekiminden daha fazla maliyetlidir. Fakat deneyimli kliniklerde yaptırılan operasyondan sonra, ağrı veya kanama yaşanmadığı için daha kısa süre içinde normal hayata dönmek mümkün olur. Ayrıca ekilen saçlarda fire gözlemlenmez. Yani kalem tekniği ile ekilen saç köklerinin tamamı, sağlıklı şekilde çıkacaktır.

Kalem Tekniği Nedir?

Kalem tekniği, özel bir saç ekimi yöntemidir. İlk olarak sağlıklı saç kökleri seçilerek, çıkartılır. Çıkartılan saç kökleri, Hair Pen adı verilen özel kaleme yerleştirilerek, saç derisine ekilir. Saç derisinde, kanal açmak için uğraş gerektirmez. Özel olarak geliştirilen kalem, saç köklerini kafa derisini yıpratmadan yerleştirecektir.

Kalem Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekiminde kalem tekniği, el değmeden saç ekimi işlemidir. İlk olarak FUE tekniğinde kullanılan iğneler ile saç kökleri çıkartılır. Ardından çıkartılan saç kökleri, kalem şeklindeki bir aparata yerleştirilerek, saç derisine nakledilir. Yönü daha kolay ayarlanarak yerleştirilen saç kökleri, daha sağlıklı olarak çıkar. Ayrıca işlem daha kısa sürede tamamlandığı için, saç kökü kayıpları yaşanmaz. İşlem sırasında; kanama veya deri tahrişi gözlemlenmez. Bu sebeple iyileşme süreci oldukça kısadır.

Kalem Tekniği İle Saç Ekiminin Avantajları

– Klasik saç ekiminde nakledilebilen saç kökünden, çok daha fazlası ekilebilir. FUE tekniği ile saç ekimi işleminde; 1cm kareye 30-35 saç kökü nakledilebilir. Kalem tekniğinde ise bu sayı 75-100 saç köküne çıkar.

– FUE tekniği ile saç ekiminde, ilk olarak saç derisine belli aralıklar ile delikler açılır. Bu delikler saç kökleri yerleştirilene kadar, bir süre açık beklemektedir. Fakat kalem tekniğinde delik açmak gerekmez. Saç kökleri alındıktan sonra, kalem şeklinde bir aparata yerleştirilir ve direk saç derisine gönderilir. Yani bekleme süresi az olduğu için ekilen saçların daha fazla oranda, hatta %100 oranda tutmasını sağlayan bir uygulamadır.

– Daha kısa bir iyileşme süresi vardır. Tahriş oluşturmadığı için diğer saç ekim seanslarının arasını sıklaştırır.