Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu genellikle seyrek kaşlı veya herhangi bir sebepten dolayı kaşları dökülmüş olan kişilere uygulanan kalıcı bir tedavi yöntemidir. Kaş yüzümüzde en çok dikkat çeken bölümlerden birisidir. Bu nedenle kaştaki şekil bozukluğu veya seyreklik durumu kişiye estetiksel bir rahatsızlık verebilir. Kaş eksikliği özgüven eksikliği gibi bir takım sorunlara neden olabilir. Bu nedenle kaş ekimi, kaş eksikliği yaşayan bireyler için acısız ve kolay bir çözüm olmaktadır.

Kaş ekimi, FUE yöntemi kullanılarak yapılan bir operasyondur. Operasyonun süresi oldukça kısa olmakla breaber ağrı veya acı hissetmeden tamamlanır. Operasyonun öncesinde kaş ektirecek kişinin de görüşü alınarak bir kalem yardımıyla kaşın çerçevesi çizilir. Bu çizime göre alınacak kıl kökü sayısına karar verilir. Ekilecek olan kaşlar ense bölgesinden FUE tekniği kullanılarak birer birer alınır. Ardından da kaş bölgesine teker teker yerleştirilir. Kaş ekimi operasyonunda, tedavinin başarısı ve estetiği çok önemlidir. Bu nedenle operasyonu yapacak olan uzmanın deneyimi ve başarısı oldukça önemlidir. Uygulama sırasında uygulanan lokal anestezi sayesinde hiçbir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Cerrahi işlem ise yaklaşık 2 ya da 4 saat gibi bir süre alır. Operasyonun hemen sonrasında, kaş ektiren kişi günlük hayatına geri dönebilir. 48 saat sonrasında ise günlük yıkama gibi rutin işlemlere devam edebilirsiniz.

Başarılı bir kaş ekim operasyonunun yaklaşık 100 gün ardından yeni ekilmiş olan kaşların neredeyse tamamı dökülür. Bu dökülme şok dökülme olarak adlandırılır. Dökülen kaşlar yaklaşık 3 ay sonra tekrar çıkar ve neredeyse 5 ayın sonunda ekilen bütün kaş kılları tekrardan çıkmış olur. Bu nedenle beklenen görüntü 5. ayda kazanılmaktadır. Ense bölgesinden alınan saçlar yapıları gereği hızlı uzar bu nedenle ilk 1 yıl kaşlarınızı düzenli aralıklarla makasla kısaltabilirsiniz. Bir yılın ardından alınan kökler yerlerine alışırlar ve bir kaş gibi davranmaya başlayıp daha yavaş uzarlar.

Kaş ekimi işlemi cımbızla veya benzer bir epilasyon aleti ile alındıktan sonra kaş çıkmaması, yara ya da yanma izi nedeniyle kaşta açıklıklar oluşması gibi durumlarda oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kaş ekimi kalıcı makyaj ya da dövme ile kaş çizdirmekten çok farklıdır. Gerçek, doğal ve kalıcıdır. Kaş ekim operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten 1 sene sonra birey, yeni kaşlarını istediği tarzda kullanabilir, boyayabilir ya da şekil verebilir. Sağlık açısından bir sıkıntısı olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan her birey kaş ekimi yaptırabilir. Kaş ekimi tamamen steril bir ortamda yapıldığı için enfeksiyon riski oldukça düşüktür. Kaş ekiminde ücretlendirme, ekilecek kıl kökü sayısına bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle kaş ekimi düşünen bireyler gerekli araştırmayı yaptıktan sonra gönül rahatlığı ile kaş ekimi yaptırabilir. Ekim merkezimizde kaş ekim operasyonları başarılı olup, sonuç beklenenin de üstünde güzellikte çıkmaktadır.

Daha fazla bilgi almak İster misiniz?

Uzmanlarımıza Ücretsiz Danışın