Share This:
Share This:

Kaş Ekiminde Hijyenin Önemi

Kalın ve doğal görünümlü kaşların modaya çıkması nedeni ile kaş ekimi operasyonlarına yoğun talep başlamıştır. Fakat kaş bölgesi, gözlere yakın bir bölge olduğu için, kaş ekiminin hijyenik koşullarda yapılması büyük önem taşır. Kaş şeklinin istenilen ebatlara getirilmesi amacı ile yapılan bu operasyon, tam teşekküllü merkezlerde yapılmalıdır. En ufak bir mikrop kapma, kaşlardaki mevcut kılların dökülmesine, göz kanallarının iltihap kapmasına neden olur. İltihap kapan kaş bölgesini, tekrar sağlıklı hale getirmek için uygulanan tedaviler ise kişiyi çok uzun süre sosyal hayattan alıkoyabilir.

Kaç ekimi Yapacak Klinikte Hangi Şartlar Bulunmalıdır?

  • Kaş ekimi yapacak kliniğin, deneyimli olması oldukça önemlidir. Daha önce defalarca kaş ekimi yapmış ve başarısı kanıtlanmış klinikler ile operasyona girmek, fiyat konusunda avantaj sağlamaktan çok daha önemlidir.
  • Kaş ekimi, son yıllarda yoğun talep gören bir işlem olması nedeni ile ufak işletmelerde yapılabilen bir uygulamadır. Oysa göz çevresi en önemli bölgelerden biridir. Tam teşekküllü kliniklerin yaptığı kaş ekimi operasyonları, daha sağlıklı ve hijyenik olacak, en ufak bir terslik anında hemen müdahale etme olanağı oluşacaktır.
  • Tercihen, kaş ekiminin el değmeden yapılması önerilir. Özel geliştirilen cihazlar, kaşlar için nakil edilecek kılların doğru açı ile alınmasına ve el değmeden, kanal açmadan, uygun bölgeye nakledilmesine olanak tanır. Bu şekilde yapılan kaş ekimi, hijyen açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Doğal Görünümlü Kaş Ekimi

Kalın ve doğal görünümlü kaş şeklinin moda olması nedeni ile acemi kişiler tarafından yapılan kaş ekimi yüz ile uyumlu olmaz. Oysa operasyondan önce yapılan kaş tasarımı sayesinde, kişinin yüzüne en uygun kaş şekli oluşturulabilir. Bilgisayar ortamında yapılan 3D tasarım kişinin fotoğraflarının üzerinde kaş şeklinin belirlenmesi ve kaş kalınlığı ve kavisinin yüze uyumlu şekilde tasarlanması ile uygulanır. Kaş arasında yer alan boşluklar ve kaş çevresinde yapılacak kalınlaştırma işlemi, tamamen kişiye özel şekilde yapılmaktadır. Sağlıklı koşullarda yapılan ve kişinin beklentilerini karşılayan kaş ekiminden sonra ise yüz bölgesi tamamen değişerek, daha dikkat çekici bir hal alacaktır.