Share This:
Share This:

Kaş Ekiminde Kişiye Özel Tasarım

Kaş şekli, yüz şekli ile uyumlu olmalıdır. Yine kaş modası da kaş şeklinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Geçmiş yıllarda, ince ve kavisli kaşlar kadınlar tarafından daha fazla tercih edilirdi. Oysa günümüzde daha kalın ve doğal görünümlü kaşlar tercih edilmektedir.

Kaş ekimi, yeni teknolojik gelişmeler sayesinde profesyonelce yapılan operasyonlardır. Fakat hem görsel beceri hem el becerisi gerektirdiği için, kaş ekimini plastik cerrahların yapması önerilir. Bu sayede kişinin yüzü için en uygun kaş şekli belirlenir.

Kaş Ekimi Öncesi Kişiye Özel Kaş Tasarımı

Kaş tasarımı için, ilk olarak kaş ektirmeyi düşünen kişinin değişik birkaç açıdan fotoğrafı çekilir. Ardından kaş şekilleri bu fotoğraflara uygulanarak, kişinin yüzü ile en uyumlu kaş kalınlığı belirlenir. 3 boyutlu tasarım, kaş ekimi operasyonundan sonra oluşacak görüntüyü hastanın önceden görmesi açısından da önemlidir. Ayrıca kullanılacak kıl sayısını belli edeceği için, kaş tasarımı; operasyonun daha planlı ve kolay geçmesini sağlar.

Kaş ekiminde hangi yöntem kullanılır; saç ekimi ile aynı mantık ile kaş ekimi gerçekleştirilmektedir. FUE tekniği, kaş ekimi işleminin daha kısa sürmesini sağlar. Ayrıca kaş kılları dış ortamda uzun beklemediği için, ekilen kılların tamamı tutar.

Kaş ekiminde kullanılan kıl kökleri; kaş tasarımında kişinin kaş şekli belirlendiği için, bu şeklin dışında kalan kaş kılları, kaş ekimi için kullanılır. Fakat yeterli gelmediğinde ense bölgesinde yer alan saç kökleri veya vücut kılları kullanılarak kaş ekimi yapılabilmektedir.

Kaş ekimi operasyonu; kişiye özel kaş tasarımında kaş şekli sabitlenerek, etrafı siyah kalem ile belli edilir. Kaş çevresini uyuşturma işleminin ardından, belirlenen bölgenin dışında kalan kökler, çok ince uçlu punchlar ile alınarak, doldurulması gereken bölgeye nakledilir. Her bir kök tek tek yerleştirilmektedir. Kaş çizgisi ve kaş aralarında yer alan boşluklar doldurulur. Kaş ekimi için yaklaşık 300-600 kök kullanılır. Ekilen kök sayısı fazla olmadığı için, maliyet olarak saç ekiminden daha hesaplı bir uygulamadır. Ekilen kaşlar, 2-3 ay içinde diğer kaş kılları ile aynı boya gelir. 6 ayın sonunda ise kaş ekildiğine dair hiçbir belirti kalmaz.