Share This:
Share This:

Kim Saç Ekimi Yapabilir?

Toplumda en sık görülen estetik sorunlar arasında olan kellik, kişiyi zamanla sosyal hayattan uzaklaştıran bir problemdir. Bu sebeple saç ekimi operasyonları, son yıllarda oldukça popüler operasyonlar arasında yer alır. Toplumda çok ilgi gören saç ekimi operasyonlarını plastik cerrahların yapması daha etiktir. Çünkü saç köklerinin, görsel olarak ta dikkatli dizayn edilmesi gerekir. Fakat son yıllarda plastik cerrahlar dışında, genel cerrahlar ve diğer branştan doktorlarda saç ekimi yapar. Daha başarılı saç ekimi tercih edenlerin saç ekimi operasyonu için plastik cerrahları tercih etmesi gerekir.

Saç Ekimi İçin Deneyimli Plastik Cerrah

Başarılı saç ekimi operasyonları, saç derisine uyumlu yerleştirilmelidir. Saç köklerinin sıklığı iyi ayarlanır, ön saç çizgisi dikkatle planlanır. Operasyon tamamlandıktan sonra ise kişinin doğal saç yapısı ile uyumlu görünen saçlara kavuşmak mümkündür. Yıllardır saç ekimi operasyonu yapan, deneyimli plastik cerrah arayan kişilerin, saç ekimi yaptıran kişileri araştırması gerekir. Yine internet üzerinden yapılan araştırmalar ile saç ekimi yaptıran kişilerin yaşadığı deneyimleri görmek mümkündür.

Doğal Görünümlü Saç Ekimi

Saç dökülmesi, genellikle tepe bölgesinden ve alın bölgesinden başlayarak, tüm saç derisine yayılır. Dökülme fazla ilerlemeden gerekli tedavileri yaptırarak, günlük dökülen saç kökü sayısını azaltmak ve daha sonra saç ekimine başvurmak gerekir. Çünkü saç ekiminden sonra, aynı hızla saç dökülmesi görülürse, operasyonun tekrarlanması gerekir. Doğal görünümlü saç ekimi için, operasyon konusunda deneyimi bulunan başarılı bir plastik cerrah ile anlaşmak gerekir. Yine daha kolay iyileşme şansı veren FUE tekniği, saç derisinde kalıcı iz bırakmadığı için kullanılır. Ekilen saçların, çok daha sık çıkmasını sağlayan mezoterapi uygulamaları da daha doğal görünümlü saçlara kavuşmak için faydalı olacaktır.

PRP Saç mezoterapisi; bilinen adı ile kök hücre tedavisidir. Kişinin kendi kanından çok özel şartlarda seçilen kök hücreler, ortaderiye nakledilir. Saç derisini güçlendirme özelliği vardır. Ekilen saçların daha yüksek oranda tutmasını sağlar.

Vitamin destekli saç mezoterapisi; uzmanlar tarafından çeşitli vitaminler karıştırılarak, saç derisine nakledilir. Hem saç dökülmesini azaltır hem ekilen saçların daha sağlıklı çıkmasında etkilidir.