Share This:
Share This:

Lazer Epilasyon Başarısında Rolü Olan Etkenler

Vücut tüyleri, özellikle kadınlar için kâbustur. Düzenli olarak ağda veya tüy dökücüler ile alınan tüyler, kısa süre içinde tekrar çıkar.  Özellikle bikini bölgesindeki tüyleri, ev ortamında temizlemek ise oldukça zor olur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çözüm ise lazer epilasyon uygulamasıdır. Yüz bölgesi de dâhil birçok bölgede kullanılabilen lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin birkaç seans sonunda tamamen yok olmasını sağlar. Fakat aslında tıbbi bir uygulama olan lazer epilasyon işlemini, deneyimli merkezlerde yaptırmak gerekir.

Lazer Epilasyonun Başarısı Neye Bağlıdır?

Epilasyon uygulaması, bazen 3-4 seans içinde tamamlanır. Bazen ise çok daha uzun sürer. Lazer epilasyon uygulamasının başarısını etkileyen birçok ayrıntı vardır;

1- Lazer Epilasyon cihazları çeşitlidir; her bir lazer epilasyon cihazının, dalga ve ışık boyları bir birinden farklıdır. Tüylerin özelliğine göre doğru cihaz seçimi, epilasyon işleminin başarısında etkilidir.

2- Tüylerin rengi; vücut tüyleri insanların ten rengi ile yakından alakalıdır. Beyaz tenli insanlarda daha açık renk ve ince tüyler bulunurken, esmer tenli insanlarda koyu renk ve kalın tüyler vardır. Lazer Epilasyon kalın ve koyu renk tüylerde, daha başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. İnce tüyler hatta ayva tüyleri için özel lazer epilasyon cihazları mevcuttur.

3- İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölge; lazer epilasyon uygulaması, en çok yüz bölgesinde yer alan tüylerde oldukça hassastır. Bu bölgede yer alan tüyler, daha ince olduğu için özel cihazlar kullanılmalıdır. Fakat vücut tüyleri, daha koyu ve daha kalın olur. Bu sebeple Lazer epilasyon en güzel sonucu vücut tüylerinde verir.

Lazer Epilasyon Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyonu, Kış aylarında yaptırmak daha kolay sonuç alınmasını sağlar. Çünkü güneşlenerek veya solaryuma girerek, bronzlaşmış tene, Lazer Epilasyon uygulanmaz. Yine epilasyondan 1 ay önce, ağda, jilet, tüy dökücü gibi uygulamalar ile tüylerin alınması bırakılmalıdır. Çünkü kısa tüylerde, lazer epilasyon tavsiye edilmez. Kıl köklerine ulaşmayan ışık ve dalga boyu, epilasyon işleminin yapılmasını önler. Düzeli kullanılan tüm ilaçlar doktora bildirilmeli, deri yüzeyine uygulanan tedaviler, ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.