Share This:
Share This:

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Vücut kıllarından tamamen kurtulmak için önerilen lazer epilasyon, günümüzde birçok yerde uygulanır. Fakat lazer epilasyon uygulamasının, sağlıklı koşullarda ve uzman kişiler tarafından uygulanması önerilir. Çünkü acemi kişiler tarafından yapılan epilasyon sonrasında, bazen cilt lekeleri oluşabilmektedir. Sadece hamilelik döneminde uygulanması önerilmez. En başarılı sonucu alan kesim ise açık tenli ve koyu renk tüyleri bulunan kişilerdir. Birkaç seans halinde uygulanan bu ışın tedavisi sonucunda, istenmeye tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Lazer Epilasyonun Uygulandığı Bölgeler

Lazer epilasyon yalnızca göz çevresi için kullanılmaz. Yine çeşitli deri hastalığı bulunan bölgeler için uygun değildir.

Yüz bölgesi; lazer epilasyon ile ayva tüyleri hariç, tüm yüz tüylerini yok etmek mümkündür. Özellikle kadınlarda görülen hormon bozukluğuna bağlı tüyler, 4-5 seans içinde yok edilir. Çene bölgesi, bıyık bölgesi veya boyun bölgesindeki tüyler, başarı ile alınır.

Bikini bölgesi; bikini bölgesinde yer alan tüyler, traş etme neticesinde daha sık ve kalın çıkar. Bu bölgede yer alan tüylerden kurtulmak için kullanılan lazer epilasyon, kişinin tüylerinin kalınlığına bağlı olarak 5-6 seans içinde yok edilir.

Kol ve bacak bölgesindeki tüyler; kadınların en büyük kâbusu kol ve bacak bölgesinde yer alan tüylerdir. Sürekli ağda veya traş yöntemi ile temizlenen tüyler, 7-15 gün ara ile tekrar çıkmaya başlar. Lazer epilasyon kullanılarak kol ve bacak tüylerinden kurtulmak ise 5-6 seans sonunda gerçekleşir.

Yine sırt bölgesinde, göğüs bölgesinde yer alan tüyler, lazer ile temizlenebilmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Önerilir?

Lazer epilasyon kullanan kişilerin, güneşe maruz kalmaması gerekir. Bu sebeple Kış aylarında epilasyona başlamak mantıklı olacaktır. Özellikle yüz gibi açıkta kalan deride yer alan kıllar, Yaz mevsiminde bir hayli sorun yaratabilir.

Lazer epilasyon kaç seans yaptırılır?

Epilasyon için uygun seans aralıkları, tüylerin kalınlığına, sıklığına ve koyuluğuna göre değişir. Özellikle vücut tüyleri için 4-6 seans yeterli gelirken, yüz bölgesinde yer alan tüyler ise 4-8 seans sonunda yok olur. Seans aralıkları ise yüz bölgesinde 4 hafta, diğer bölgelerde ise 4-6 hafta olarak önerilir.