Share This:
Share This:

Lazer Epilasyon Kalıcı Çözüm Verir Mi?

İstenmeyen tüyler, özellikle kadınların bir hayli zorlanmasına neden olur. Çünkü bikini bölgesi, kollar ve bacaklarda oluşan tüylenme, sık aralıklar ile temizlenir. Bazen ise hormon bozukluğuna bağlı olarak, yüzün çeşitli bölgelerinde tüylenmeler gözlemlenir. Çene altı, bıyık bölgesi hatta yanaklarda oluşan bu tüyler, çok özel şartlarda alınmalıdır. Klasik yöntemler ile yüz tüylerini almak, tüy sayısının artmasına veya çekme sonucu yüzde sarkmalara neden olur. Oysa lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak oldukça kolaydır. Tüylerin yapısına göre birkaç seans uygulanan epilasyon işlemi, kalıcı bir çözüm sunacaktır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Günümüzde geliştirilen lazerler sayesinde, göz çevresi hariç tüm bölgelerde yer alan tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yüzde oluşan tüylenme; lazer epilasyon ile yüzde oluşan ayva tüyleri hariç, tüm tüylenme yok edilebilir. Bıyık bölgesindeki tüm tüyleri, yanak ve çenedeki tüm tüyleri yok etmek için en kalıcı çözümdür. Yüz bölgesi için genellikle 4-5 seans yeterli olmaktadır.

Bikini bölgesinde oluşan tüyler; bu bölgelerde oluşan tüyler, özellikle esmer tenli kişilerde çok kalın ve gürdür. Lazer epilasyon sayesinde 5-6 seans sonra, bu tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Kol tüyleri; bazı kadınlarda kol bölgesi aşırı tüylüdür. Oldukça dikkat çeken bu durum, ağda gibi ürünler ile tamamen temizlenmez. 15-30 günlük sürelerle tekrar çıkar. Oysa tüylerin kalınlığına göre 5-6 seans uygulanan lazer epilasyon sayesinde, kol tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Bacak tüyleri; bacakların bazı bölgelerinde bulunan tüyler, düzenli olarak temizlenmelidir. Bu bölgede yer alan tüylerin, klasik yöntemler ile 15-30 gün arasında tekrar alınması gerekir. Lazer epilasyon ile bacak tüylerinden kurtulmak için ise 4-6 seans gerekir. Tüylerin kalınlığına ve sıklığına göre ayarlanan seans aralıkları ise deneyimli klinikler tarafından belirlenecektir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Tüm dünyada istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan tek yöntem lazer epilasyondur. Birkaç seans halinde uygulanan bu tedavi sonucunda, tüylerin %99’undan kurtulmak mümkündür. Tüy yapısı kalın olan bazı insanlarda, yaklaşık %1’lik bir tüy oranı kalabilir. Fakat istenmeyen tüylerden kurtulmak için en kesin çözüm olarak kullanılır.