Share This:
Share This:

Liposuction Herkese Yapılır Mı?

Bölgesel yağlanma, birçok insanın ortak sorunudur. Fakat bölgesel yağlanmayı obezite ile karıştırmamak gerekir. Obezite; tüm bedenin aynı anda kilo almasıdır. Oysa bölgesel yağlanma, tüm beden dışında; kalça, göbek, kollar veya bacaklarda biriken, dirençli yağlardır. Bu yağlardan kurtulmak, çok kolay olmaz. Diyet veya spor yapan insanlarda dahi görülebilir. Daha evvelki yıllarda, bölgesel yağlardan kurtulmak için cerrahi işlemlere başvurulurdu. Oysa son yıllarda gelişmiş vaser liposuction ile alınan bölgesel yağlardan sonra, iz kalma derdi bulunmaz. Morarma ve şişlik oluşumu, minimumdur. İyileşme süreci ise 4-5 gün sürer.

Liposuction İle Yağ Aldırma İşlemi

Geniş kütleli bölgesel yağları vaser liposuction ile aldırmak, avantaj yaratan bir uygulamadır. Çünkü liposuction ile ilk olarak yağ kütleleri eritilir. Akışkan hale getirilen yağlar, aynı operasyon sırasında vakumlanarak dışarı alınır. Operasyondan hemen sonra, doktor tarafından bir korse önerilir. Bu korsenin amacı, vücudun daha kolay şekil almasıdır. Vaser liposuction ile yağ aldırma sonrasında, kişi anında birkaç beden zayıflamış görüntüye kavuşacaktır.

Liposuction Kimlere Önerilir?

Vaser liposuction ile yağ aldırma operasyonları, diyet ve spor yaptığı halde bazı bölgelerinde oluşan yağlardan kurtulamayan kişiler için tavsiye edilen bir uygulamadır. Vücudunun diğer bölgelerinde yağlanma olmazken, sadece belli bölgelerde yağ biriken insanlar için liposuction operasyonları uygun olacaktır. Tek seferde yaklaşık 4-5 litre yağ çıkartmak mümkündür. Aynı bölgelerde ise kilo alınsa dahi eskisi gibi yağ birikmesi gözlenmez.

Kalça bölgesindeki yağlanma; liposuction ile kalça bölgesinden yağlar alınır, isteyen kişilerin bu yağlar ile kalça şekillendirme işlemi yaptırması mümkündür. Kalçalarda oluşan çukur bölgeler, fazla olan yerlerden alınan yağlar ile doldurulabilir.

Göbek bölgesinden alınan yağlar; göbek bölgesindeki yağlar, oldukça dirençlidir. Bu sebeple liposuction ile göbekten alınan yağlar, bacakları şekillendirmek için kullanılabilir. Çarpık bacak düzeltme operasyonları, genellikle göbek yağları kullanılarak yapılır.

Kol ve bacaklardan alınan yağlar; kol üstleri genetik yapı olarak bazı insanlarda aşırı yağlıdır. Böyle durumlarda, liposuction ile izsiz yağ aldırma operasyonu yapılarak, kol yağlarından kurtulmak mümkündür. Yine bacakların tüm bölgelerinde yer alan yağlar, vaser liposuction ile kolayca alınabilir.