Share This:
Share This:

Mega Seansın Gerekli Olduğu Durumlar

Kellik, günümüzde gençlerin en sık yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Hayat koşuşturması sırasında yoğun yaşanan stres nedeni ile saç dökülmesi, sık karşılaşılan bir durumdur. Genetik saç dökülmesi, özellikle ergenlik sonrasında erkeklerin yaşadığı sıkıntıdır. Saçlar alın ve tepe bölgesinden başlayarak, hızlı bir şekilde dökülür. Kısa süre içinde müdahale edilmediğinde ise saç kökleri ölür ve tekrar çıkmaz. Saç dökülmesinde, erken müdahale bölgesel saç ekimi ile giderilebilir. Fakat geç müdahale edildiğinde, saç kayıpları geniş alanlara yayılacaktır. Böyle durumlarda saç ekiminde ise mega seans saç ekimi, tercih edilir.

Mega Seans Saç Ekiminin Avantajları

  • Mega seans saç ekimi, pahalı bir uygulama olarak değerlendirilir. Oysa geniş alanlara saç ekiminin, operasyon sayısını düşüren bir uygulamadır. Örneğin FUT tekniği ile yapılan saç ekiminde, yalnızca 500-1500 saç kökü nakledilebilir. Oysa mega seans saç ekiminde, tek bir operasyonda 4500-5000 saç kökü nakledilebilmektedir. Yani saç ekimi işlemini minimuma indiren, zaman kaybını önleyen bir işlemdir. Bu sebeple daha hesaplı bir operasyondur.
  • Saç ekiminde, saçların sıklığı çok önemlidir. Daha doğal bir görüntü ortaya çıkartır. Mega seans saç ekiminde; ikili, üçlü greftler kullanıldığı için, saç ekimi oldukça sık olacak, daha doğal bir görüntü oluşacaktır.
  • Saç ekimi işlemi, aynı operasyonda tamamlandığı için, ekilen saçların aynı anda çıkması, saç şeklinin daha kısa süre içinde belirmesini sağlar.

Mega Seans Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç derisinde, büyük oranda saç kaybı olan kişiler için kullanılan bir uygulamadır. Deneyimli doktorlar tarafından 8-12 saat süre ile tamamlanan mega seans saç ekiminde; saç ekimi yönü, saç ayrımı ve saç sıklığı çok iyi planlanır. İşlem tamamlandıktan sonra ise kişi aynı anda evine çıkar. On günlü nekahet döneminden sonra, sosyal hayata tekrar dönmek mümkündür. İlk on günlük süre içinde bere kullanarak saç derisini kapatmak faydalı olacak, hassas olan saç derisinin güneş, rüzgâr gibi etkilerden korunmasını sağlayacaktır. Mega seans saç ekimi ile ekilen saçlar, 2-3 ay içinde çıkmaya başlar. Saçın gerçek şekli ise bir yılın sonunda netleşir.