Share This:
Share This:

Mega Seansın Zararı Var Mıdır?

Her türlü tıbbi uygulamanın belli riskleri mevcuttur. Narkoz verilen uygulamalarda olan tüm riskler, mega seans saç ekiminde de mevcuttur. Fakat geniş alanlara saç ekimi olanağı tanıyan mega seans saç ekiminin, saç ekiminin başarısını azaltan veya yan etki yaratan her hangi bir olumsuzluğu saptanmamıştır. Aslında zarar yerine birçok avantajı mevcuttur. Birkaç seansta nakledilebilen saç kökünü bir seansta nakletme imkânı yarattığı için, zamandan ve operasyon sayısından tasarruf etme olanağı yaratır.

Mega Seans Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirmeyi düşünen kişilerde, bazen geniş alanlarda kellik mevcuttur. Yani çok fazla sayıda saç kökü nakledilerek bölge kapatılabilir. Fakat FUT tekniği kullanılarak yapılan saç ekiminde, nakledilebilecek greft sayısı oldukça sınırlıdır. Tek operasyonda 1000-1500 saç kökü nakledilebilir. Bu durum ise saç ekimini defalarca tekrarlamayı gerektirir. Yani geniş bölgelerin kapatılması için FUT tekniği ile 3-4 defa saç ekimi yapılır. Oysa mega seans saç ekiminde FUE tekniği kullanılır. Bu teknik, tek seferde 4000-4500 saç kökü nakletme olanağı yaratmaktadır. Üstelik saç ekimi için seçilen ikili ve üçlü greftler sayesinde, kelleşen bölge daha sık saç yapısına kavuşur.

Mega Seans Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Tüm saç derisinde, saç kaybı bulunan kişiler için, en uygun yöntem Mega Seans Saç Ekimidir. Yine saçlarında seyrelme olan kişilerde, saç kökleri tüm saç derisine belli aralıklar ile yerleştirilir. Bu aşamada da mega seans saç ekimi; saç derisini daha güzel kapatacak, daha sık ve canlı görünen saçlar elde etme olanağı yaratacaktır.

Mega seans saç ekiminin süresi; daha fazla sayıda saç kökü, yani greft nakletme olanağı bulunduğu için operasyon normal saç ekiminden daha uzun sürer. Kelleşen bölgesinin ebatlarına göre, 5-8 saat süren bir operasyondur.

Mega seans saç ekiminden sonra iyileşme; operasyon tek seferde tamamlandığı için iyileşme süreci daha kolay atlatılır. İlk on gün, saç derisini bere takarak korumak faydalı olur. Ekilen saçlar ise toplu halde çıkar. 2-3 ay içerisinde, ilk saç kökleri belirmeye başlar. Bir yılın sonunda ise kişi doğal ve sık görünümlü saçlara kavuşur.