Saç ekimi uygulamaları ile kellik, saçkıran, yara ve yanık izleri gibi birçok problemin üstesinden gelmek artık mümkün. Özellikle ülkemizin bu alanda Dünya’nın en önemli merkezlerinden birisi haline gelmiş olması ve teknolojiyi yakından takip etmesinin önemi oldukça büyük. Bu sayede sadece yurt içinden değil, Dünya’nın dört bir köşesinden de saç ekimi için ülkemize gelen binler var. Ancak yine de ekim yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus var;

* Saç ekim uygulamalarına günden güne artan bir talep olması, beraberinde birçok yeni merkezin de bu alanda faaliyet göstermesine neden oldu. Ancak, özellikle yeni faaliyet göstermeye başlamış olan merkezlerden birçoğu bu alanda oldukça deneyimsiz. Bu yüzden seçim yaparken merkezin ve merkezdeki uzmanların bu konuda ne kadar deneyim sahibi oldukları kesinlikle iyi değerlendirilmeli.

* Kullanılan cihazlar ve uygulanan yöntemlerin günümüz standartlarında olup olmadığı da bir diğer önemli nokta. Zira günümüzde FUE tekniği ile son derece başarılı ekimler yapılabilirken, birçok merkez sadece klasik yöntem olan FUT tekniği ile ekim yapmakta.

* Deneyimsiz kişilere emanet edilen bir ekim sonucunda saçların arzu edilen formda olmaması, hatta ekilen saçların birçoğunun da yeniden dökülebilmesi mümkündür. Bu sebeple tercih edilecek olan merkezin daha önce yapılmış olan uygulamalardan referans gösterebilmesi oldukça önemlidir.

* Saç ekimi klinik bir tedavi yöntemi olsa da steril olmayan bir ortamda yapılacak ekim, beraberinde başka sağlık sorunlarını da getirebilecektir. Ekim yapılacak merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi budur.