Share This:
Share This:

Orenda Bioteknik Uygulamanın Olumsuz Yönleri Var Mıdır?

Bazı kliniklerde uygulanan Orenda Bioteknik uygulama, saç derisinde yer alan hücrelerin canlanmasını sağlayan bir saç bakım işlemidir. Çeşitli ülkelerden ödüller alan ve en yenilikçi saç bakım ürünü seçilen Orenda Bioteknik uygulamanın, bilinen ya da gözlemlenen hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamen bitkisel olarak üretilen Orendanın; saç aşısı, saç serumu ve maskeleri bulunur. Fakat tamamen tıbbi koşullarda uygulanması gerekir. Çünkü saç derisinin içine belirli işlemler ile nakledilen bir uygulamadır.

Orenda Biotekniğin İçeriği

Orenda Biotekniğin içeriğinde, Malus Domestika adı verilen bir tür yeşil elma kullanılır. Fakat kullanılan yeşil elmanın yetiştiği coğrafya sebebi ile hücre yenileme özelliği mevcuttur. Saç derisine nakledilen Orenda Bioteknik, direk saç köklerine nüfuz ederek, saç tellerini kökten uca canlandırır. Birçok saç sorununda başarılı şekilde kullanılan bir uygulamadır.

Orenda Bioteknik Hangi Saç Sorunlarında Etkilidir?

– Saç beyazlaması, saç dökülmesi gibi genetik saç sorunlarında oldukça etkilidir. Hücre yenileme özelliği sayesinde, saç derisini tamir ederek, saç tellerinin güçlenmesini sağlar.

– Saçların cansız ve mat görünmesi, yanlış beslenme veya yanlış seçilen saç bakım ürünlerinin etkisiyledir. Orenda Bioteknik ise saç köklerini besler. Kökü beslenen ve kuvvetlenen saçlar, kısa süre içinde dolgun ve canlı bir görüntü kazanır.

Orenda Bioteknik Nerede Uygulanır?

Yalnızca yetkili kliniklerde uygulanan bir işlemdir. Çünkü tıbbi koşullarda saç derisinin içine nakledilir. Orenda Biteknik uygulama yapan klinikleri, internetten araştırarak bulmak kolaydır. Özellikle saç dökülmesi yaşayan kişiler için oldukça faydalı olan bir üründür.

Orenda Bioteknik uygulanışı; ilk aşama, saç derisinde küçük kanallar açılmasıdır. Açılan kanalların içine ozon tedavisi verilerek, saç folikülleri uyarılır. Ardından ise Orenda Bioteknik serum, saç derisine nakledilir. Masaj yapılarak, deriye yayılan Orenda Bioteknik uygulamasının, şu ana kadar her hangi bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Tam tersi saç döngüsünü artıran bir uygulamadır. Mevcut saçların güçlenmesini, kökü henüz ölmemiş saç tellerinin, kısa süre içinde çıkmasını sağlar.

Orend Bioteknik hangi sıklıkta kullanılır; uygulama 2-3 ay ara ile kullanılabilir. Saçlarında cansızlık hisseden kişi, hayatı boyunca belli aralıklar ile Orenda Bioteknik uygulamasından faydalanabilir.