Share This:
Share This:

Orenda Saç Aşısı

Saç dökülmesi; hem erkelerde hem kadınlarda en sık yaşanan problemler arasında yer alır. Saçlarında dökülme olan kişilerin, ilk olarak dökülme sebeplerini araştırması gerekir. Çünkü saç dökülmesi; genetik geçmiş nedeni ile olabildiği gibi, bazen de hormonların dengesini bozan hastalıklar sebebi ile olabilir. Bazen ise aşırı stres, yanlış beslenme gibi sebepler, saçın dökülme oranını artıracaktır. Saçların güçlenmesini sağlayan bazı doğal ürünler, doğru kullanıldığında saçların çok daha gür ve dayanıklı olmasını sağlar. Son yıllarda doktorların önerdiği Orenda saç aşısı, kullanan birçok kişide, saçları güçlendirerek, dökülmesini durdurmuş, hatta kökleri sağlıklı olan bir miktar saçın, canlanarak tekrar çıkmasını sağlamıştır.

Orenda Saç Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Orenda saç aşısı, kuruyan, çatallanan, incelen ve yıpranan saçların, tekrar canlandırılması amacı ile kullanılan bir üründür. Bitkisel kök hücre olarak adlandırılır. İsviçre dağlarında yetişen Phyto Cell Malus Domestika adlı, ender bulunan bir elmadan geliştirilmiş ve faydası sebebi ile çeşitli ödüller almıştır. Orenda saç aşısı sayesinde, saç dökülmesinin en aza indiği ve dökülen saçların büyük oranda çıktığı kanıtlanmıştır. Orenda saç aşısının saçta yaptığı değişim, şu şekilde sıralanabilir;

– Saç köklerini besleyerek saçların yenilenmesini sağlar. İçeriğinde yer alan Proantosiyanidin B2 sayesinde, saç kökleri tamamı ile yenilenir. Henüz ölmemiş saç köklerini tekrar canlandırarak, saçların çok daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar.

– Hücreleri onarma özelliği sayesinde, saç derisindeki yaşlanmayı geciktirir ve deriyi onarır. Saç derisinin dayanıklılığını artırarak, saç dökülmesine sebep olan saç kıran ve mantar gibi hastalıklarla savaşır.

– Saç köklerinin, düzenli olarak sebum salgılama özelliği vardır. Az veya fazla salgılanan sebum ise saçlarda kuruma veya aşırı yağlanma gibi çeşitli problemler yaratır. Orenda saç aşısı, salgılanan sebumu düzene koyar. Saç tellerini besleyerek, dengeye kavuşturur.

Orenda Saç Aşısı Nasıl Kullanılır?

Saçların şampuanla yıkanmasından sonra, orenda saç aşısı saç derisine damlatılır. Masaj yapılarak saç derisine yayılan serum, yaklaşık 4 saat saç yüzeyinde bekletilir. Ardından saçları durulayarak kurutmak mümkündür. Haftada iki defa kullanılması önerilen bu ürün, saçlarınızın çok kısa süre içinde güçlenmesini ve canlı görünmesini sağlayacaktır.