Share This:
Share This:

Saç Analizi Yapan Eczaneler

Sağlıklı saçlar, erkek ve bayanların görünümünde belirleyici olan en önemli unsurların başında gelir. Bundan dolayıdır ki sadece erkekler değil bayanlarda saç bakımına özen göstermektedir.

Saç bakımı adına yapılması gerekenlerin başında, saç analizi yaptırmak gelir. Saç analizi yapan eczaneler ve benzeri merkezler, aracılığı ile yaptırılan bu işlem sonucunda, kişiler saçlarında var olan saç problemlerini kolaylıkla öğrenebilmektedir.

Saç Analizinde Hangi Cihazlar Kullanılmaktadır?

Saç analizi, insanların evlerinde ya da benzeri mekânlarda kendi başlarına yapacakları bir işlem değildir. Son teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan saç analizinde, Trikoskop adı verilen cihazlar kullanılmaktadır. Saç derisi ve saç telini 100 kat’a varan zoom özelliği olan bu cihazlarla yapılan saç analizleri sonucunda, kişinin saçında dökülme başta olmak üzere var olan diğer saç problemleri rahatlıkla tespit edilmektedir.

Saç Analizini Kimler Yaptırmaktadır?

Saç analizi yaptırmak, özellikle genetik nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşayan ya da yaşama ihtimali bulunan kişilerin var olan saç dökülmesi problemlerini önceden tespit edilmesi açısından hayati derecede önemlidir. Genetik nedenlerden dolayı saç dökülmesi görünen kişilerde dökülmeden önce saçlarda; kalite kaybı, incelme, donuklaşma gibi sorunlar görülmektedir. Zamanında yapılan saç analizleri ile tespit edilen bu problemler, tedavi edilmekte ve dökülme sürecinin daha gecikmesi sağlanmaktadır.     Kesin çözümü bulunmayan genetik saç dökülmesini, erteleyen bir uygulamadır.

Saç Analizi Bir Ücrete Tabi Midir?

Saç analizi yapan eczanelerin birçoğu, bu hizmeti isteyen kişilere ücretsiz sunmaktadır. Ancak burada önemli olan nokta bu hizmeti, büyükşehirlerde ya da ilçelerde alma şartıdır. Daha yaygın olarak büyük yerleşim yerlerinde, hiçbir ücret ödemeden kolayca saç analizi yaptırabilir.

Saç analizinin sonucunda kişide var olan tüm saç problemleri tespit edilmektedir. Bunun yanında saç dökülme evresinin de öğrenilmesi açısından saç analizi büyük önem taşır. Saç dökülmesi, Saçkıran, kepeklenme, Seboreik Dermatit, Yağlanma gibi saç ve saçlı deri sorunlarının tespiti, kolayca saç analizi yardımı ile yapılabilmektedir.

Saç analizinin diğer önemli bir avantajı ise saç dökülmesinin erken tespitinde rol oynaması ve kişinin bu noktada erkek tedavi ile sağlıklı saçlara kavuşabilmesine yardımcı olmasıdır.