Share This:
Share This:

Saç Çıkarma Yöntemleri

Saç dökülmesi, erkek ve bayanların en sık yaşadıkları sorunların başında gelir. Özellikle belirli yaşlarda erkeklerde görülen saç dökülme problemi, özgüven kaybına neden olmaktadır.

Saç dökülme problemi yaşayan kişi, bu probleme karşı önceden tedbir alarak var olan saçların dökülmesini azaltabilmektedir. Bunun yanında saçları dökülen erkeklerin ise gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yeni saç çıkarma yöntemlerini denemeleri, kaybettikleri saçlara kavuşabilmelerine büyük katkı sağlamaktadır.

Saç Ekimi

Günümüzde saç çıkarma yöntemi olarak kullanılan ve çok başarılı sonuçların elde edildiği yöntem saç ekim yöntemidir. Saç ekiminde son yılarda kullanılan kalem tekniği ile saç ekimi, mega seans saç ekimi, DHİ saç ekimi gibi uygulamalar, en geniş bölgelerdeki kelliği ortadan kaldırmaktadır.

FUE Saç Ekim Yöntemi

Saç çıkarma yöntemlerinden biri olan FUE saç ekim yönteminde, özellikle erkeklerde görülen kellik problemi tarihe karışmaktadır. Son teknoloji ürünü cihazlar yardımı ile yapılan bu işlem sonrasında, kişilerin yeni saçlara kavuştuğu ve saç olmayan bölgede saçların çıktığı görülmektedir.

FUE saç ekimi yani saç çıkarma yöntemi, kişilerin ameliyat ve benzeri sıkıntı ile karşılaşmadan acısız ve ağrısız dökülmeyen saçlara sahip olabilmesini sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile şimdilerde istenilen sıklık ve özellikte saç ekimi yapabilmek mümkün olmaktadır.

FUT Saç Ekim Yöntemi

FUE yöntemi kadar olmasa da saç çıkarma yöntemi olarak kullanılan FUT saç ekim yöntemi ile de kişiler arzu ettikleri saçlara kavuşabilmektedir. FUT tekniği de garantili saç çıkartma yöntemi olmasına rağmen cerrahi işlem gerektirdiği için diğer teknik kadar sık uygulanmaz.

Diğer Saç Çıkarma Yöntemleri

FUE ve FUT yöntemi dışında, saç çıkarma adına kullanılan sprey ve şampuanlar da bulunmaktadır. Saç ekimi yaptırmak istemeyen ya da saçlarını henüz tam olarak kaybetmeyen kişiler, piyasa da bulunan saç çıkarma ilaçlarını alarak düzenli bir şekilde kullanabilmektedir.

Doğal Saç Çıkarma Yöntemleri

Saç çıkarma için kullanılan diğer bir yöntem ise doğal bitki türleridir. Sarımsak başta olmak üzere birçok bitki türünün kullanıldığı, bilinir. Ancak bu yöntemlerin, yüzde yüz saç çıkardığına ilişkin kesin bulgular yoktur. Her insanda aynı etkiyi göstermeyebilir.