Share This:
Share This:

Saç Derisi Tipinin Saç Ekimine Etkisi

Saç ekimi operasyonunun başarısı, saç derisinin özellikleri ile de yakından alakalıdır. Çünkü saç ektiren kişinin saç derisi seyrek olunca, mevcut saç yapısı da oldukça seyrek olacaktır. Ekilen saç kökleri, seyrek saç yapısına uygun olarak, seyrek yerleştirilmelidir. Kişinin saç derisi sık olunca, mevcut saç sıklığı da artar. Ekilen saçlar, sık şekilde yerleştirilir. Yine operasyonda kullanılan teknik, önce ve sonrasında saç bakımı gibi detaylar, saç ekiminden sonra çıkan saçların, sağlıklı ve doğal görünümlü olmasında etkilidir.

Saç derisi seyrek olan kişilere saç ekimi; saç derisi seyrek olan kişilerde, saç kökleri dikkatli şekilde yerleştirilmelidir. Çünkü seyrek saç derisi içindeki saç köklerinin tutunması daha zordur.

Saç derisi sık olan kişilere saç ekimi; sık saç derisi, daha sağlıklıdır ve saç ekimini zora sokmaz. Ekilen saçların büyük oranda saç derisine tutunması mümkündür. Fakat sık saç derisinde, saçlar daha sıktır. Yani saç ekimi daha sık aralıklar ile yapılmalıdır.

Saç Ekiminde Hangi Ayrıntılara Dikkat Etmek Gerekir?

Tepe bölgesine saç ekiminde; tepe bölgesindeki saç yapısı, kişiye göre değişiklik gösterir. Bu bölgeye saç ekimi yaparken saçların dizaynı oldukça önemlidir. Tepe bölgesindeki kavis dikkatle şekilde uygulanmalıdır.

Alın bölgesine saç ekimi; bu bölgeye saç ekilirken, ön saç çizgisi ve saç ayrım yönü dikkate alınmalıdır. Alın bölgesi ilk dikkat çeken bölge olduğu için, alın bölgesine saç ekimine çok daha fazla özenmek gerekir.

Saç sıklaştırma operasyonları; saçın genelinde belli aralıklar ile dökülme olanlar için, saç sıklaştırma operasyonları uygulanır. Ekilen saç kökü adedi, kişinin saç yapısı ile uyumlu olarak planlanır.

Geniş alanlara saç ekimi; saçın tamamında dökülme olanlar için, geniş alanlara saç ekimi kullanılır. Daha fazla sayıda saç kökü nakletme olanağı sunduğu için, genellikle FUE tekniği kullanılır. Ayrıca operasyon sayısını azalttığı için mega seans saç ekimi daha avantajlıdır. Yaklaşık 7000-7500 saç kökü nakletme olanağı mevcuttur. Mega seans saç ekiminde, saç ekimi diğer işlemlere göre daha uzun zaman alır. Operasyon yaklaşık 8-10 saat sürer.