Share This:
Share This:

Saç Ekim Yöntemi İle Saç Çizgisinin Öne Çekilmesi

Saç ekimi son yıllarda büyük bir ilerleme yol kaydetti. Artık gelişen teknoloji ve tekniklerle saç ekimi yaptırmak çok daha kolay ve acısız bir işleme dönüşmüştür. Hal böyle olunca saç ekimi çok farklı alanlarda da insanların sorunlarına çözüm getirmiştir. Saç ekiminin çözüm getirdiği problemlerden biri de bozuk saç çizgileri. Geliştirilen saç ekim yöntemleri ile artık geride olan saç çizginiz ideal yere getirilebiliyor, bozuk saç çizginiz düzeltilebiliyor. Saç çizgisi düzeltme işlemleri tıpkı klasik saç ekim işlemleri gibi son dönemde oldukça rağbet edilen işlemlerden biri.

Saç Çizgisi

Saç çizgisi insan yüzünde saçın ön kısmından başlayarak alın boyunca devam eden hattır. Aslında pek fazla sözü edilmese de yüze bakıldığında en çok dikkat edilen yerlerden biri de saç çizgisi ve alındır. Bu nedenle saç çizgisi bozuk, dar ya da çok geniş insanlar aynadaki görüntülerinden rahatsızlık duyarlar. Saç çizgisinin bozuk olması eğer kişiyi rahatsız ediliyorsa bu mutlaka çözülmesi gereken bir durumdur. Zira kişi görüntüsünden dolayı psikolojik olarak yıpranabilir.

Saç Çizgisi Düzeltme İşlemi

Saç çizgisi fazla önde olan insanlar saç çizgisi düzeltme işlemine başvurmaktadır. Saç çizgisi düzeltme işlemi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir.

Saç çizgisi düzeltme işleminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta saç çizgisinin ideal yerinin özenle belirlenmesidir. Saç ekimi çok fazla dikkat gerektiren bir işlemdir. Eğer saç ekimi yaptıracağınız yeri günümüz modern saç ekim teknikleri kullanan yerler arasından seçmezseniz eskisinden de kötü bir görünüme sahip olursunuz.

Saç Çizgisi Düzeltme İşlemi Yapılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Saç çizgisi düzeltme işlemi aynı zamanda bir saç ekim işlemidir. Bunun için saç ekim uygulaması yapılacak kişinin yaşı göz önünde bulundurularak, kişiye göre saç ekim işlemi düzenlenmelidir.

Saç açıklığı miktarı göz önünde bulundurularak greft alınacak olan yerdeki saç miktarına dikkat edilmeli.

Hastanın kafa yapısına uygun saç çizgisi şekli konusunda hastaya yardımcı olunmalıdır.

Saç ekimi ve saç çizgisi düzeltme uygulamaları ülkemizde kusursuz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemleri yaptırmak için yurt dışından bile birçok hasta ülkemizi ziyaret etmektedir.