Share This:
Share This:

Saç Ekimi Ameliyatının Süresi

Sağlıklı saçlara kavuşmak, her insanın hayalidir. Özellikle genç yaşta saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin, kendi yaşından daha büyük göründüğü bilinmektedir. Bu sebeple saç ekimi operasyonları, her yaştaki kişiden yoğun ilgi görür. Fakat saç ektirmeyi düşünen kişilerin bazı çekinceleri vardır. Operasyonun zorluğu, ekilecek saç kökü miktarı, saç ekiminde iz kalması, saç ekimi operasyonunun süresi ve sosyal hayatın ne kadar aksayacağı gibi konular, oldukça merak edilir. Oysa saç ekimi hayatı çok uzun süre aksatmayan, iz bırakmayan bir uygulamadır. Bu sebeple de her geçen gün saç ektiren kişi sayısında artış gözlemlenmektedir.

Saç Ekimi Operasyonunun Süresi

Saç dökülmesi, her insanda farklılık gösterir. Erkek tipi saç dökülmesinde, saç kayıpları alın veya tepe bölgesinden başlar ve kısa süre içinde geniş alanlara yayılır. Kadınlarda görülen saç dökülmesi ise genellikle saçlarda seyrelme şeklindedir. Yani her insana ekilecek saç kökü miktarı farklılık gösterir. Operasyon süresi de ekilecek saç kökü yani greft miktarına göre değişiklik gösterecektir.

Geniş alanlara saç ekimi süresi; saçın büyük kısmında dökülme gerçekleştiğinde, geniş bölgelere saç ekimi yapılır. Çok fazla saç kökü nakletmek gerektiği için, Mega seans saç ekimi uygulaması kullanılır. Operasyon süresi 8-10 saat sürer. Fakat bu uygulamada tüm kafa derisine saç ekimi yapılabilir. Ayrıca saç kökleri, 1000’erli guruplar halinde alınarak, kelleşen alanlara nakledilir. Ekilen saçların uzun süre dış ortamda beklemesini engelleyen ve saç ekiminde başarıyı katlayan, bir uygulamadır.

Bölgesel saç ekimi süresi; saç derisinin küçük bir bölgesinde kelleşme oluştuğunda bölgesel saç ekimi uygulanır. Alın bölgesine, tepe bölgesine veya yara oluşan bölgelere saç ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılır. Ekilecek saç kökü miktarına göre, değişen sürelerde yapılan bir operasyondur. Fakat FUE tekniği ile saç ekimi işleminde, 4500 saç kökü nakledilir. Bu işlem ise yaklaşık 2-4 saat sürmektedir.

Saç sıklaştırma operasyonunun süresi; kadınlarda görülen saç sıklaştırma işleminde, genellikle 3000-4500 saç kökü yeterli olur. Bu operasyon da 2-4 saat içinde tamamlanan bir operasyondur. Kısa süreli iyileşme sunan bu operasyondan sonra da iz kalmaz.