Saç ekimi teknolojisi henüz bundan birkaç yıl öncesine nazaran bile oldukça farklı bir konumda. Bununla beraber artan ilgiye kayıtsız kalmamış ve bu alanda hizmet vermek için faaliyete geçmiş onlarca farklı işletme faal durumda. Bu durum saç ekimi yaptırmak isteyen herkes için oldukça cazip, ancak fiyatlar ve yöntemler ele alındığında biraz da kafa karıştırıcı.

Saç ekimi fiyatlarının oldukça geniş bir yelpazede olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ekim yapacak merkezin sahip olduğu deneyim ve imkanlar bu fiyatı etkilerken, bunun yanında ekim yapılacak kişinin istekleri ve yapılacak olan ekim de fiyatlar için başlı başına bir etken. Bu da kafalarda soru işareti oluşmasının en büyük nedenlerinden birisi.

Saç ekim merkezlerinin fiyat politikaları birbirinden oldukça farklı olabiliyor. Bazı merkezler fiyat politikasını sadece ekim yapılacak greft sayısına göre belirleyebilirken, bazı merkezlerse sadece elde edilecek sonuca odaklanıp greft sayısını göz ardı ederek seansa göre fiyat verebiliyor.

Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kimsenin tercih yapmasında uygulama için istenen fiyatlar etkili olacaksa, kişinin ilk yapması gereken ekim yapılacak merkezin bu alanda yetkin ve tecrübeli olup olmadığına dikkat etmektir. Zira kötü bir uygulama sonrasında düzeltme operasyonlarına başvurmak ya da istenilen sonuçları alamamak kişi için çok daha zor bir durumu beraberinde getirecektir. İkinci aşamada ise dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, seans sayısına göre fiyat alınıyorsa tek bir seferde kaç greftin nakil edileceği ve ikinci bir seansa gerek duyulup duyulmayacağı olmalıdır. Maalesef sadece ticari amaçlar güderek hareket eden bazı merkezler, seans bazlı fiyat verdikten sonra kişiyi ikinci bir seansa daha mecbur etmektedirler. Bu da hem ekonomik hem de psikolojik anlamda oldukça yıpratıcı olabilmektedir.