Share This:
Share This:

Saç Ekimi Merkezi Neye Göre Seçilmelidir?

Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan şahıs, kolayca gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarına yönelir. Fakat bu operasyonları yapan merkezlerin, doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Çünkü saç ekimi birçok kişinin sorunu olduğu için, piyasada çok fazla saç ekimi merkezi mevcuttur. Araştırmadan karar verilen saç ekiminde, bazen deneyimsiz klinikler ile karşılaşmak mümkündür. İlk olarak saç ekimi yaptıran kişileri araştırmak faydalı olacaktır. Öncesi ve sonrası fotoğraflar, doktorların başarısı hakkında fikir verir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, klinikler hakkında birçok yorum bulunur. Bu yorumları takip etmek, saç ekimi konusunda başarılı klinik bulmakta, etkili olacaktır.

Saç Ekimi Operasyonlarından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yapan kliniklerde, bazen deneyimsiz doktorlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple saç ekimi fiyatından önce, genellikle hayatta bir defa yaptırılan saç ekiminin başarılı kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmek gerekir.

Tepe bölgesine saç ekiminde dikkat edilecekler; saçların tepe bölgesi en sık dökülme yaşanan bölgedir. Bu bölgeye saç ekimi düşünülürken, doktor başarısı dikkate alınmalıdır. Çünkü tepe bölgesindeki saç yapısı her insanda farklılık gösterir. Bu bölgeye gelişigüzel saç ektirmek, tamamen yapay bir görüntü ortaya çıkartır. Saçların ekilme hizasına dikkat edilmeli ve kişinin kendi saç yapısı bozulmamalıdır.

Alın bölgesine saç ekiminde dikkat edilecekler; alın bölgesi, en dikkat çeken bölge olduğu için bu bölgeye saç ekimi oldukça titiz yapılmalıdır. Saç ayrım yönü, saçların çıkma yönü dikkatle incelenmeli ve saç ekilirken iyi bir saç tasarımı yapılmalıdır. Yine, alın çizgisi öne alma operasyonlarında, alın daraltma oranı çok iyi hesaplanmalıdır. Çünkü gereğinden daha fazla ön kısma kaydırılan saçlar, geriye dönüşü olmayan yapay bir görüntü oluşturacaktır.

Saç sıklaştırma operasyonlarında dikkat edilecekler; seyrelen saçlara uygulanan saç sıklaştırma operasyonlarında, ekilen saç köklerinin tüm kafa derisine doğru orantılanarak yerleştirilmesi gerekir. Bazı bölgelerde saçı sık ekmek, bazı kısımların seyrek kalmasına bu durum ise saçların yapay görünmesine neden olur.

Geniş alanlara saç ekiminde dikkat edilecekler; kafasında hiç saçı kalmayan kişiler için uygulanan geniş alanlara saç ekiminde operasyon sayısını teke düşüren mega seans saç ekimi uygulanmaktadır.