Share This:
Share This:

Saç Ekimi Sırasında Hijyenin Önemi

Saç ekimi operasyonlarında oldukça titiz davranmak önemlidir. Saç köklerine müdahale yapıldığı için, saç derisinin mikrop kapması hem diğer sağlıklı saçlarda kayıplara neden olur hem saç derisi kanalı ile vücutta yer alan diğer organların hasar görmesi mümkündür. Bu sebeple saç ekimi için tam donanımlı bir klinik ile çalışılması önerilir. Her hangi bir terslik anında hemen müdahale edebilecek ekibin ve saç ekimi için her türlü teçhizatın bulunması, operasyonun çok daha sağlıklı koşullarda gerçekleşmesini sağlar.

Hijyen Açısından El Değmeden Saç Ekimi

Saç ekiminde hijyen açısından, el değmeden saç ekimi yapan klinikler mevcuttur. Saç köklerinin deri içerisinden çıkartılması aşamasında ve saç ekimi için kanal açma aşamasında el değmediği için, saç derisinin mikrop kapma ihtimali bulunmaz.

Kalem tekniği ile saç ekimi; kaleme benzer özel cihazlar yardımı ile yapılan bu operasyon, hem hijyen açısından daha sağlıklı olur hem saç köklerinin ters açı ile yerleştirilmesi sorunu ortadan kalkar. Saç ekiminin başarısını artıran süresini kısaltan bir uygulamadır.

DHİ yöntemi ile saç ekimi; Direct Hair Implant yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem, el değmeden yapılan oldukça sağlıklı bir uygulamadır. Yine cihazlar yardımı ile yapılır. Ayrıca saç ekimini, acısız ve izsiz şekilde tamamlama olanağı yaratır.

Mikromotor Tekniği ile saç ekimi; el değmeden yapılan diğer işlem ise mikromotor tekniği ile saç ekimidir. Daha fazla saç kökünü en hızlı sürede tamamlama olanağı yaratan bir uygulamadır. Oldukça sağlıklı koşullarda yapılan bu işlem sonucunda saç ekimi sonrasında her hangi bir yara veya hasar oluşmaz.

El Değmeden Saç Ekimi Hangi Teknik İle Yapılır?

Saç ekimine birçok yenilik getiren ve bu sebeple daha sık tercih edilen teknik FUE tekniğidir. Yalnızca bir operasyon ile saç nakline olanak tanıyan bu işlem, saç köklerinin dış ortamda uzun süre beklememesi açısından özel cihazlar yardımı ile yapılır. Kullanılan cihazlar ise saç yönünün ve sıklığının daha güzel ayarlanması açısından sağlıklı olmaktadır. Ayrıca saç ekimi nedeni ile mikrop kapma sorunu yaşanmaz. İyileşme sürecini de kısaltan, oldukça başarılı uygulamalardır.