Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekim teknolojilerinin son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile beraber günümüzde birkaç farklı yöntem aynı anda kullanılır hale gelmiştir. Bu durum da saç ekimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen birçok insanın kafasında bazı soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Basit ve anlaşılır bir dille bu yöntemleri kısaca açıklayacak olursak;

FUT Tekniğiyle Saç Ekimi
Klasik yöntem olarak da bilinen uygulama, aslında tam anlamıyla bir cerrahi operasyon olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde nakledilecek kökler, yaklaşık 2*20 santimetrelik şeritler halinde deri ile bütün olarak alınır ve ekim yapılacak alana transfer edilir. Ciddi anlamda uzmanlık gerektiren zorlu bir çalışmadır.

FUE Tekniğiyle Saç Ekimi
Günümüz imkanları ile gelinen son nokta denebilir. Bu yöntemde nakledilecek kıl kökleri bir bütün halinde alınmak yerine, çok ince uçlu özel iğneler yardımı ile tek tek alınır. Gerek uygulama biçimi, gerek elde edilen başarılı sonuçlar, gerekse daha kısa süren bir iyileşme süreci sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir.

FUE Tekniğinin Klasik Yönteme (FUT) Göre Avantajları
* Klasik yöntemde nakil sırasında köklerden bir kısmı ölebilirken, FUE yönteminde alınan köklerin tamamı ekilebilir.

* Klasik yöntemde köklerin alındığı bölgede bir süre his kaybı yaşanabilir. FUE yönteminde herhangi bir iş gücü kaybı söz konusu değildir.

* Klasik yöntemde köklerin alındığı bölgede gözle görülebilir izler kalırken, FUE tekniğinde ize rastlamak mümkün değildir.

* Klasik yöntemde olduğu gibi kesiye gerek duyulmaz.

* Klasik yönteme nazaran saçlar çok daha doğal bir görünüme sahip olur.

* Klasik yönteme nazaran tek bir seansta çok daha fazla kök ekilebilir.

* İyileşme süreci klasik yöntemle kıyaslanamayacak kadar kısadır.

* Klasik yöntemde uygulama sonrası 2 hafta boyunca pansuman yapmak gerekebilirken, FUE tekniğinde böyle bir durum söz konusu değildir.

DHİ Saç Ekimi
Başlı başına bir yöntem değildir; bir FUE tekniği uygulamasıdır. Alınan saç telini, aynı anda kanal açıp dikmeye yarayan bir cihaz kullanıldığı için farklı bir isimle anılır.