Share This:
Share This:

Saç Ekiminde Fiyat Neye Göre Belirlenir?

Saç ekimi operasyonları günümüzde sık yapılan operasyonlar olduğu için, fiyatlar oldukça değişkendir. Her şehirde her klinikte farklı fiyatlar karşımıza çıkar. Fakat hayat boyu kullanma imkânı yaratan bir uygulama olduğu için fiyattan çok başarılı kliniklere yaptırılması gereken operasyonlardır. Çünkü piyasada acemi klinikleri yaptığı saç ekimi operasyonlarında; saç çizgisinde, saç ayrım yönünde dikkat çekici hatalar gözlemlenmektedir. Geriye dönüşü olmayan hatalar ise saç ekimi öncesinden çok daha dikkat çekici, çirkin bir görüntü ortaya çıkartır.

Saç Ekimi Operasyonunda Fiyat Neye Göre Belirlenir?

– Saç ekimi operasyonunda halen kullanılan iki teknik mevcuttur. FUT tekniği ve FUE tekniği. Bu iki tekniğin uygulanış aşaması, bir birinden farklıdır. Maliyetleri de aynı değildir.

FUT tekniğinin maliyeti; klasik saç ekimi olarak bilinir. İlk operasyonda saç derisinden şeritler halinde saçlı deri çıkartılır. Diğer operasyonda ise bu deri üzerindeki mevcut saç kökleri, kelleşen bölgelere nakledilir. Çok fazla saç kökü nakletme olanağı yoktur. En fazla 2000-2500 saç kökü nakledilebilir. Uzun aşamalı bir işlemdir ama maliyeti daha hesaplıdır.

FUE tekniği maliyeti; günümüzde saç ekiminde en sık tercih edilen tekniktir. Yalnızca bir operasyon yapılır. Bu operasyonda, hem saç kökleri çıkartılır hem kelleşen bölgelere nakledilir. Maliyeti yüksek olmasına rağmen, daha kolay iyileşme şansı yaratan, kısa süreli bir uygulamadır. Ayrıca FUE tekniği ile 4000-4500 saç kökü nakletmek mümkündür.

– Saç ekimi yapan kliniğin deneyimli olması, fiyatın yükselmesine neden olur. Fakat deneyimli kliniklerin gerçekleştirdiği saç ekimi operasyonları, sonuçların daha memnuniyet verici olmasını sağlar. Saç kökleri seçilerek, titizlikle saç derisine yerleştirilir.

– Saç ekimi operasyonlarının başarısını artıran bazı tıbbi uygulamalar mevcuttur. Saç mezoterapisi olarak bilinen ve değişik içeriği bulunan bu uygulamalar, saç ekimi fiyatlarının artmasına neden olur. Sonuç ise normal saç ekiminden çok daha sık ve doğal görünümlü saçlardır.

Saç Ekimi Fiyatlarında İndirim

Kliniklerin, saç ekiminde avantajlı paketleri mevcuttur. Taksit seçenekleri, bazı dönemde yapılan indirimler, saç ekimi işlemini daha avantajlı hale getirmektedir. Okul dönemindeki gençlerin ve maaşlı çalışanların bu kampanyalardan faydalanması mümkündür.