Share This:
Share This:

Saç ekiminde fiyatlar nasıl belirlenir?

Saç ekiminde yapılacak işlemlere göre fiyat listesi değişecektir. Saçsız alanın çokluğu, alınacak greft sayısını artıracak, işlem süresini uzatacak ve doğal olarak ücreti artıracaktır. Saç ekimi işlemi yaptıracak kimseler saç seyrekliği, kelliği gibi durumlarda ne kadar ekilecek saçsız alan var bunu gözden geçirmelidir. Kurumlara ulaşıldığı vakit en önemli kıstas fiyat için bu konu olacaktır. Yine kurumun steril malzemeler kullanması, işini titizlikle yapabilmesi için fazla elemanla çalışması, ayrıntılı testler istemesi bunda etken olabilir. Yalnız saç ekiminde fiyatı fazla tutan kurum daha iyi iş çıkaracaktır diye bir ayrım yapılamaz. Herkes için maddi değerler önemlidir ve para herkes için kıymetlidir. Bunun için yapılan işlem iyi olsun istenirken ekonomik açıdan da zorlanılmasın istenir.

Saç ekiminde fiyatlara etki edebilecek konular;

  • En başlıca etki edecek konu saç ekimine tabii olacak alanın ne denli seyrek olduğu veya ne denli kel olduğudur. Buna göre alınacak donör fazla olacak, greftlerin ayrıştırılması uzayacak, tatbik süresi artacak ve işçilik daha uzun sürecektir. Bu açıdan saç ekimi fiyatında liste çıkacakken doktor hastasını ön muayene etmek ister.
  • Saç ekimine uygunluk için detaylı araştırma istenirse ve eğer kurumda kan tetkikleri yapılıyorsa faturaya yansıyabilir.
  • Saç ekimi ekip işidir. Tecrübeli ve fazla ekip demek bu anlamda maliyetin biraz daha yüksek çıkması demek olabilir. Lakin fahiş fiyat aralığı olmayacak ve yapılan işle örtüşüyor olacaktır.
  • Saç ekiminde fiyat kriteri belirlenirken malzemelerin tek kullanımlık olması, gerekli anestezi uygulaması, sterillik ve tam donanım için fiyat farklılığı olabilir. Ancak bu sebeplerden ötürü fazlaca fiyat çıkarmış kurumlar yanlış tutum sergileyip, sömürücü olabilirler. Tam araştırma yapıp, alınacak hizmet ile fiyatın örtüşmesi önemlidir.