Share This:
Share This:

Saç Ekiminde Garanti Verilebilir Mi?

Saçlarında dökülme olan kişiler, saç ekimi için klinik seçerken garanti veren, operasyondan sonra çıkacak kök sayısını önceden bildiren klinikleri tercih eder. Uzun yıllar başarılı şekilde saç ekimi yapan klinikler ise kullandığı tekniğe ve ekibe güvenerek başarı garantili saç ekimi yapmaktadır. Günümüzde daha sık kullanılan FUE tekniğinde, saç ekim işlemi sırasında fazla kök kaybı yaşanmaz. Ekilen saç kökü sayısı oldukça fazla olduğu için, saç derisinde kelleşen bölgeyi büyük oranda kapatır.

Garantili saç ekimi yapan klinikler; saç ekimini sık yapan klinikler, deneyimlerine güvenerek, garantili saç ekimi yapmaktadır. Garantili saç ekimi için klinik araştırırken, daha önce yapılan saç ekimi operasyonlarına bakmak, yani uzun bir deneyim aramak gerekir.

Garantili Saç Ekiminde Hangi Teknik Kullanılır?

Garantili saç ekimi yapan klinikler, hem FUT tekniğini hem FUE tekniğini başarılı şekilde yapmaktadır. Fakat daha fazla sayıda saç kökü nakletme olanağı tanıyan FUE tekniği, saç ekim işlemini daha kısa süre içinde tamamlama imkânı yaratır.  Sık tercih edilen FUE tekniğinin ayrıcalıkları, şu şekilde sıralanabilir;

  • FUE tekniği, diğer tekniğe göre daha fazla sayıda saç kökü nakletmeyi mümkün hale getiren bir uygulamadır. FUE tekniği ile saç ekimi, geniş alanlara saç ekimi için idealdir. Nakledilen 4000-4500 saç kökü, kelleşen geniş bölgeleri daha rahat kapatır.
  • FUE tekniği ile saç ekimi, kısa iyileşme dönemi sunar. Çünkü saç ekiminde, aynı anda saç kökleri çıkartılıp, kelleşen alanlara nakledilir. Saç derisinde yara oluşmadığı için saç ekiminden sonra kişiyi eve kapatmaz.
  • FUE tekniği ile saç ekimi ile birlikte kullanılan DHİ saç ekimi ise saç kökü kayıplarını minimuma indiren bir uygulamadır. Sivri uçlu özel cihaz ile saç derisinden çıkartılan saç kökleri, el değmeden kelleşen alanlara direk nakledilir. Kökler dış ortamda uzun süre beklemediği için, çok büyük oranda deriye tutunur.
  • FUE tekniğinde, iş hayatı ve sosyal yaşantı uzun süre aksamaz. Çünkü operasyon bir gün içinde tamamlanır. Ertesi gün yapılan pansuman ve ilk saç yıkamadan sonra, işe geri dönmek mümkündür.