Share This:
Share This:

Saç Ekiminde Kullanılan Mikromotor Cihazı Nedir?

Saç ekimi için, günümüzde en sık kullanılan yöntemlerin başında FUE tekniği gelmektedir. FUE tekniği ile kişiler bir ya da birden fazla seansta, kaybettikleri saçlarının yerine kalıcı ve dökülmeyen saçlara kavuşabilmektedir. FUE saç ekim yöntemi kişinin belirli bölgesinden genellikle de ense bölgesinden saç köklerinin alınarak, saç ekimi yapılacak bölgeye nakledilmesidir. Saç ekiminde kullanılan saç köklerinin fazlalığı ise saçların istenilen sıklıkta ekim bölgesine yerleştirilmesini sağlamaktadır.

Mikromotor Cihazının İşlevi

Günümüzde saç ekiminde kullanılan mikromotor cihazı ve benzeri teknolojik araçlar ile de saç ekimi daha başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. FUE yöntemi ile gerçekleşen saç ekiminde, saç köklerinin alınması sırasında kullanılan mikromotor cihazı, saç köklerinin hızlı bir şekilde ve daha fazla seçilmesine yardımcı olmaktadır. Buda saç ekim için kullanılacak saç köklerinin, artmasını sağlar.

Mikromotor Cihazının Özellikleri

FUE saç ekim yönteminde kullanılan mikromotor cihazı, ucuna belirli ebatlarda iğneler takılarak kullanılmaktadır. 05-07 mm arasında değişen çaplarda kullanılan bu iğneler operasyonun izsiz şekilde tamamlanmasını sağlar.

Mikromotor Cihazı Saç Ekiminde Nasıl Kullanılmaktadır?

Mikromotor cihazı saç ekim işleminde, dönerek deriye girmekte ve ekim işlemi sırasında saç köklerinin zarar görmesine engel olmaktadır. Cihaz, daha çok ense bölgesinde saç kökü bakımından yeterli ve sağlıklı saç kökü bulunmayan kişilerde kullanılmaktadır. Nakil için saç kökleri, göğüs ya da omuz bölgesinden, mikromotor cihazı yardımı ile alınmaktadır.

Mikromotor Cihazı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekim sürecinin daha hızlı ve zahmetsiz olmasına yardımcı olan mikromotor cihazını kullanılırken, dikkat edilmesi gerekir. Mikromotor cihazı ile yapılan saç ekim işlemlerinde, ekim için alınacak saç köklerinin daha fazla sayıda alınması gerçekleşmekte buda bu işlemi yaparken kişinin son derece dikkatli olmasını zorunlu kılmaktadır. Uzman bir hekim tarafından kullanılmayan mikromotor cihazı, kişinin saç köklerinin alındığı bölgede kalıcı bir şekilde hasar oluşmasına neden olabilir.

Mikromotor Cihazının Saç Ekimindeki Fonksiyonu

Mikromotor cihazı ile yapılan saç ekim işleminde, istenilen açılarda saç ekimi yapılacağından saçlar daha doğal şekilde uzamakta ve görüntü olarak daha doğal bir görüntü oluşmaktadır.