Share This:
Share This:

Saç Ekiminde Operasyon Maliyeti

Saç ekimi operasyonu yaptırmaya karar veren kişi, ilk olarak operasyon maliyeti konusunda bilgi almak ister. Oysa saç ekimi fiyatı, düşünüldüğü kadar yüksek değildir. Çünkü hayat boyu çoğu zaman bir defa yaptırılan saç ekimi, kalıcı sonuçlar yaratır. Bu sebeple saç ekimi için fiyattan çok, deneyim aramak faydalı olur. Uzun yıllar saç ekimi yapan deneyimli klinikler, kişinin saç sıklığı ile orantılı, dikkatli dizayn edilmiş saçlar için garanti olacaktır. Son yıllarda ise saç ekimine yoğun talep olması nedeni ile saç ekimi yapan kliniklerin çeşitli ödeme avantajları mevcuttur. Peşin fiyatına karta taksit imkânı sunan saç ekimi ve anlaşmalı bankalardan kredi imkânı sunan saç ekimi klinikleri mevcuttur.

Saç Ekimi İçin Doğru Klinik Belirleme

Doğru klinik belirlemek için, saç ekiminde kullanılan teknikler konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü bazı kliniklerde, yalnızca FUT tekniği ile saç ekimi yapılırken, bazı kliniklerde FUE tekniği yoğunlukla kullanılır.             Daha önce saç ekimi operasyonu geçiren kişilerin, öncesi-sonrası görüntülerine bakarak fikir sahibi olmak mümkündür. Doğru yapılmış bir saç ekimi operasyonunda, şu ayrıntılara dikkat etmek gerekir;

  • Ön saç çizgisi, kişinin saç yapısı ile uyumlu olmalıdır.
  • Ekilen saçların sıklığı, yine kişinin mevcut saçları ile eşitlenmelidir. Gereğinden seyrek ekilen saçlar, kelleşen bölgeleri kapatmaya yetmez. Gereğinden sık ekilen saçlar ise hem görsel olarak dikkat çeker, hem fazladan saç kökü gerektirir.
  • Doğru yapılmış bir saç ekimi operasyonunda, ekilen saçların yönü doğru ayarlanmalıdır. Ters ekilen saç kökleri, uzun süre şekil almaz.
  • Tepe bölgesine saç ekimi, normalden daha fazla titizlik ister. Çünkü tepe bölgesindeki saçların dizaynı, iç içe halkalar şeklindedir. Bu bölgeye saç ekilirken, saçların ekim şekli kişinin saç yapısı ile benzerlik göstermelidir.

Saç ekiminde doğallık; başarılı bir saç ekiminde, ilk aranan özellik doğal bir görüntüdür. Çünkü saç ekiminde kullanılan saç kökleri, kişinin kendi saçlarıdır. Dikkatli tasarlanan saçlar, dışardan bakan kişinin saç ekildiğini anlamasını önler. Kişiyi daha genç ve enerjik gösteren saç ekimi operasyonu, plastik cerrahların yapması gereken bir işlemdir.