Share This:
Share This:

Saç Ekiminden Sonra Deniz, Hamam, Saunaya Girilebilir Mi?

Saç ekimi, gelişen teknoloji ile günümüzde sorunsuz bir şekilde uygulanan bir süreçtir. Saç dökülme problemi yaşayan kişiler, tercih ettikleri saç ekim yöntemi ile dökülen saçlarının yerine arzu ettikleri saçlara kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Saç ekimi için FUT ve FUE yöntemleri, sıklıkla kullanılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan bu yöntemlere göre ise kişinin saç ekim sürecinden sonra iyileşme süresi değişkenlik gösterir. Operasyonda kullanılan teknik saç ekiminden sonra deniz, hamam ve saunaya girebilme süresini, belirlemektedir.

Saç Ekiminde FUT Tekniği

Saç ekim yöntemi olarak kişilerin tercih ettikleri FUT tekniğinde, saç köklerinin alındığı yere dikiş atılmaktadır. Cerrahi müdahaleye benzer bir yöntem olan FUT tekniğinden sonra oluşan yaranın iyileşme sürecine bağlı olarak, kişinin deniz, hamam ve saunaya girebilme zamanı ortaya çıkmaktadır. Yani dikişlerin fazla olması, iyileşme sürecini uzatacaktır.

Cerrahi müdahaleye benzer bir yöntem olan FUT tekniği ile saç ekimi, birçok insanın tercih etmediği bir yöntem olmasına rağmen, özellikle saç kökü bakımından sıkıntısı bulunan kişiler bu yöntem ile saç ekim işlemini yaptırmaktadır. FUT yöntemi ile yapılan saç ekim işleminde, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimine göre normal yaşama dönme süresi daha uzundur. Ancak FUE yöntemi ile saç ekiminden daha ucuz bir uygulamadır.

Saç Ekiminde FUE Tekniği

Ameliyatsız saç ekimi olarak tasvir edilen FUE yöntemi ile saç ekim işleminde ise saç kökleri tek tek alınmakta ve ekilecek bölgeye yerleştirilmektedir. FUE yöntemi ile yapılan saç ekim işleminde oluşan yaralar, 10 gün içinde kabuk bağlayarak ortadan kaybolmaktadır.

FUE tekniği ile saç ekim işlemini yaptıran kişiler, saç ekim bölgesinde oluşan yaraların 10 gün içinde düşmesinden sonra, normal yaşamlarına devam edebilmektedir. FUE tekniği ile yapılan saç ekiminden 10 gün sonra, kişiler deniz, hamam ve saunaya girebilmektedir. Ancak direk güneş ışığına maruz kalmamaları gerekir. Bunun yanında FUE yöntemi dışında kullanılan diğer saç ekim yöntemlerinde ise saç ekimi yaptıran kişinin, hamam ve sauna gibi benzeri ortamlara girebilme süresi artmaktadır. FUE tekniği ile saç ekimi, hem operasyon hem iyileşme aşamasında birçok avantaj yaratmaktadır.